Auto-moto

Nekvalitní chiptuning, aneb pozor, ať nenaletíte podvodníkům!

Chiptuning je doslova hitem posledních let. Díky tomuto úkonu je možné zvýšit výkon motoru a točivý moment. Pozor si ale dávejte na amatérský chiptuning, který vám auto může spíše zničit. Jak tedy zvolit firmu, které opravdu můžete důvěřovat? A co byste měli požadovat?

Chiptuning spočívá v úpravě softwaru v řídící jednotce. Díky této úpravě je rychle a relativně levně dosaženo zvýšení výkonu motoru i točivého momentu. Problém však nastává ve chvíli, kdy se majitelé vozů snaží na chiptuningu ušetřit a cena je jediným aspektem při rozhodování o firmě, která úkon provede.

Správně provedený chiptuning autu prospěje

Kvalitní a profesionální úprava skutečně zvýší výkon motoru a automobilu spíše prospěje. Velkou výhodou pak je také fakt, že když je výkon motoru vyšší, může řidič rychleji reagovat v krizových situacích. Automobil se tak stává bezpečnějším. Je však nutné dávat si pozor na to, aby byl proveden prověřenou firmou, která má vhodné vybavení a dostatek zkušeností.

Měření a záloha originálního nastavení sw jsou nutné

Pokud vám firma, která provádí chiptuning, bude nabízet rychlé řešení bez předchozího měření a provedení zálohy originálního nastavení softwaru, dejte od ní rychle ruce pryč! Pokud totiž nebudete mít k dispozici zálohu původního nastavení a chiptuning bude proveden špatně, již auto do původního stavu nevrátíte. Neodborně provedený chiptuning navíc může způsobit nadměrné opotřebení převodovky.

Profichip s.r.o.

Mnoho zkušeností a dostatečně kvalitní vybavení pro chiptuning má například společnost Profichip s.r.o.- provádí chiptuning v Praze, v Brně a v Ostravě. Pro chiptuning společnost používá špičkové technologie, díky kterým se nebojí klientům poskytnout doživotní záruku na veškeré softwarové úpravy.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *