Bydlení

Neobyčejné sklo od AGC Glass

Sklo je jedním z nejvyužívanějších stavebních materiálů a jako takové musí vyhovovat náročným požadavkům moderního stavebnictví. V případě produktů od největšího světového výrobce, společnosti AGC Glass, však splňuje všechna kritéria do puntíku. AGC Glass vyrábí ploché sklo, které se využívá nejen ve stavebnictví, ale také v solárním a automobilovém průmyslu a mimo samotné výroby se zabývá neustálými inovacemi. Hlavním cílem je nabídnout sklo se špičkovými estetickými, tepelně izolačními a bezpečnostními vlastnostmi, což produktová řada Planibel Anti-Fog splňuje do puntíku.

Horkou novinkou je izolační ploché sklo Planibel ošetřené speciálním průhledným pyrolytickým povlakem, který zamezuje nežádoucí kondenzaci vnějšího skla. K té dochází během noci a v brzkých ranních hodinách při kombinaci nízké teploty a vysoké relativní vlhkosti. V nabídce nechybí ani ploché sklo se dvěma speciálními povlaky a antikondenzačními a tepelně izolačními vlastnostmi, které řeší zamlžování a zabraňuje únikům tepla.

Pozornost budí také řada probarvených skel Planibel Coloured, která nachází využití jako dekorativní sklo v interiérech a poskytuje základní sluneční ochranu. Sklo se vyznačuje nízkou úrovní odrazu světla a vysokým solárním faktorem a je nabízeno v pestré škále modrých barev.

Chcete-li své bydlení odlišit ještě více, sáhněte po dekorativních tepelně tvrzených sklech Artlite. Vzorované sklo Artlite se vyrábí dle individuálních požadavků klientů a to s jedno, ale i vícebarevnými geometrickými nebo figurativními vzory a pyšní se vysokým estetickým efektem. Tepelně tvrzená skla Artlite jsou částečně potažena smaltem pomocí sítotisku.

Architekti si oblíbili také novou řadu dekorativních skel Otreluce, za kterou stojí italský designér Michel de Lucchi. Tři exkluzivní vzory „Circles“, „Waves“ a „Space“ jemně filtrují proměnlivé podoby světla a jsou dodávány nejen v čiré, extra čiré, ale také stříbrné verzi. Ta sklu propůjčuje unikátní odraz a perspektivy a stejně jako ostatní vzory se ho dí jak pro venkovní (okna, dveře, skleněné fasády), tak pro interiérové využití (nábytek, sprchové kouty, příčky, dveře).

Ani tím samozřejmě nabídka AGC Galss nekončí. Výrobce momentálně nabízí desítky typů skel a jak sám říká, polovina produktů, které bude v příštích deseti letech vyrábět, dnes ještě neexistuje…