Bydlení

Nepodceňujte přítomnost mříží. Ochrání váš majetek i soukromí

Mnoho objektů se neobejde bez adekvátního zabezpečení. A tím nemáme na mysli zvukový alarm nebo kamerový systém, ale „staré dobré“ mříže. Kombinace vícero zabezpečovacích prvků je samozřejmě ještě efektivnější, ale kamera ani alarm zloděje nezastaví. Bytelné mříže ano. Kromě toho, že znemožňují vstup do objektu nepovolaným osobám, mají i jakýsi preventivní charakter. Potenciální pachatel si moc dobře rozmyslí, jestli se pustí do překonávání robustní bariéry. Většinou od svého záměru upustí a zvolí objekt, který není tak dobře chráněn.

A zatímco majitelé komerčních objektů nedají na mříže dopustit, v soukromé sféře je tento bezpečnostní prvek často podceňován. O tom, že jde o investici, která se vyplatí, se často přesvědčíme až v momentě, kdy náš domov poctí návštěvou zloděj.

K nejrizikovějším místům patří menší okna (např. ve sklepě), ale také garážová vrata. Bydlíte-li v lokalitě, kde často dochází k vloupání, měli byste instalaci mříží zvážit. Nejde jen o ochranu majetku, ale také vašeho soukromí. S pocitem, že se někdo pohyboval ve vašem domě, zatímco jste byli na dovolené, se budete vyrovnávat ještě velmi dlouho.

Kvalitní mříže přitom nemusí být drahé. Stačí kontaktovat přímo výrobce – ten vám udělá přijatelnější cenu než prodejce. Příkladem budiž mříže, které již více než 20 let vyrábí Karel Raab.

Karel Raab vyrábí všechny druhy mříží – klasické, pevné, kované, pohyblivé, nůžkové i rolovací mříže. Doporučí vám optimální řešení a zajistí kompletní realizaci. Od počátečního vyměření, přes výrobu až po samotnou instalaci. Pokud již mříže máte, ale nejsou plně funkční, můžete se na firmu obrátit s požadavkem na výrobu přesné repliky.

Konkrétní technické specifikace všech nabízených řešení najdete na www.mrize-raab.cz. Za firmu Karla Raaba hovoří letité zkušenosti a bohaté reference. Mezi jeho klientelu patří komerční subjekty i soukromé osoby. Počítejte s individuálním přístupem a maximální vstřícností.