Bydlení

Objevte kouzlo ratanu

Ratanový nábytek patří mezi nejoblíbenější funkční vybavení domácnosti, ale málokdo ví, kde má svůj původ. Ratan, neboli rotang je druh liány, která se hojně vyskytuje v pralesích jihovýchodní Asie. Šlahouny této zajímavé rostliny dosahují délky až 200 metrů a vyrábí se z nich klepadla na koberce, rákosky, deštníky, pletené koše, ale především zmiňovaný nábytek. Výhody ratanového dřeva jsou jasné – jde o velmi lehký a ohebný materiál, který je k výrobě nábytku jako stvořený. My si dnes představíme papasan. Netušíte, o čem je řeč? Jedná se o populární kulaté křeslo, které je proslulé svou pohodlností.

Z papasanu už nevstanete

Historie papasanu se datuje o zhruba šedesát let zpět. Papasan byl představen v 50.letech 20.století v USA a ihned si získal širokou základnu fanoušků. Důvod je prostý, jakmile si do něj sednete, už se vám z něj nebude chtít vstávat. Díky papasanu dostanou rutinní činnosti, jako je sledování televize, studium či četba, zcela nový rozměr. Není to však jen komfort, ale také výjimečný vzhled, který dělá z papasanu dominantu každé místnosti. Ratanové křeslo je k mání v kulatých a oválných variantách s mnoha barevnými kombinacemi polstrování, takže jej lehce zkombinujete s ostatním vybavením interiéru. Můžete ho umístit kamkoliv a vždy sklidíte pochvalu za dobrý vkus.

Údržba a tip na nákup

Relaxační křeslo se velmi snadno udržuje. Stačí, když čas od času obetřete konstrukci, aby nestratila přirozený lesk. Polstr jednoduše vyperete, případně odnesete do čistírny. Nebude-li vám po čase vyhovovat, můžete si samostatně dokoupit nový a zbytečně neplatit za celou konstrukci křesla. Pestrý výběr papasanů, jakožto i jiného nábytku z ratanu, nabízí internetový obchod lepsizahrada.cz. Cena se odvíjí dle designového provedení a začíná na příjemných osmnácti stech korunách.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *