Technika

I váš telefon může být odposloucháván!

Máte pocit, že vás někdo neustále sleduje nebo odposlouchává? Možná to není jen pocit, ale holá realita. Konkurence nikdy nespí a důmyslná zařízení, prostřednictvím kterých lze lehce získat důvěrné informace, jsou dostupnější než kdykoliv předtím. Ke špionáži už nedochází jen v akčních filmech a ve vysokých politických kruzích. Opravdu jste si tak jistí, že vám nikdo „nenapíchnul“ telefon?

Jak se  bránit proti odposlechu telefonu?

Odposlech mobilního telefonu lze provést pomocí speciálního software, který zaznamenává detailní informace o uskutečněných hovorech, ale také komunikaci SMS zprávami. Velmi často dochází i k nasazení štěnic a jediným způsobem, jak se proti těmto nekalým praktikám bránit je obrana proti odposlechu formou detektorů a rušiček. Tato zařízení sice nejsou nejlevnější, ale mnohem více vás může stát případná ztráta dat. O pocitu ztráty soukromí nemluvě.

Řešením může být šifrovaný telefon

Zařízení, která lze zneužít ke špionáži, je velmi mnoho, ale dobrá zpráva je, že na každé z nich existuje „kladivo“ v podobě zmíněných detektorů a rušiček. Kromě přenosných a stacionárních rušiček, detekčních sad a šumových generátorů může být východiskem také šifrovaná komunikace telefonu. Speciální mobilní telefony disponují vysokým kryptovacím standardem a na rozdíl od běžných zařízení je nelze sledovat. Příkladem budiž telefony s příhodným názvem Enigma.

Ať už se proti odposlechu a ostatním formám špionáže rozhodnete bránit jakkoliv, vždy se můžete obrátit na specialistu, který vám nabídne nejlepší možné řešení. Na aktuální nabídku přístrojů se můžete podívat na www.odposlechy24.cz.