Elektronika

Žárovky patří do koše

Od doby, kdy Thomas Alva Edison rozsvítil první žárovku, už uplynulo 133 let (v r. 1879). První pokusy o její výrobu však datujeme ještě o 74 let zpět. Jednoduché zařízení, které funguje na zahřívání elektrického vodiče, nám sice usnadňovalo život, ale nyní přišel čas na jeho výměnu. Zastaralé žárovky jsou sice velmi levné, ale zároveň velmi neefektivní. Drtivá většina energie je totiž přeměňována na teplo a životnost žárovky je poměrně krátká, takže ji musíme často měnit. Mnohem účinnější jsou moderní zářivky, které jsou mnohem úspornější a navíc poskytují přirozenější světlo.

Když investovat znamená ušetřit

Největším lákadlem, které vybízí ke koupi klasických žárovek, je jejich zanedbatelná cena. Většina lidí totiž neřeší, že je jejich spotřeba několikrát vyšší, než spotřeba zářivky a pak se nestačí divit, proč jim do schránky dorazil tak vysoký účet za elektřinu. V případě zářivky je sice počáteční investice vyšší, z dlouhodobého hlediska však ušetříte slušnou částku. Není to však jen energetická úspora, ale i další pozitiva, kvůli kterým je úsporné osvětlení jasnou volbou. Je to zejména přirozené podání barev, konstantní kvalita světla a velmi dlouhá životnost.

Vsaďte na kvalitu a neprohloupíte

Úsporné zářivky jsou k dostání i u asijských trhovců a to za nižší cenu, než kvalitní osvětlení ve specializovaných prodejnách či na internetu. Dejte od nich ruce pryč. Nižší cena je vykoupena mnohem kratší životností a vyšší spotřebou. Mnohem lepší volbou jsou zářivky OSRAM, které se mohou pochlubit vysokým výkonem a nízkou energetickou náročností. Objednat si je můžete z pohodlí domova na zarovky.inshop.cz. Prodejce disponuje kompletním sortimentem úsporných žárovek, LED žárovek, výbojek, halogenových žárovek apod. Technické specifikace a ceny najdete přímo na webu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *