Auto-moto

Peníze za staré haraburdí? Prodejem starého katalyzátoru vyděláte až několik tisíc!

Vydělat se dá na spoustě věcí a pravděpodobně vás nepřekvapí, že i na použitých, nefunkčních a tedy i zdánlivě nepotřebných zařízeních. Skvělým příkladem jsou staré katalyzátory, které vykupuje společnost KOLTOM s.r.o. Vzhledem k nelehkému úkolu, který toto důležité zařízení plní, je logické, že se časem opotřebuje a je třeba jej vyměnit za nové. Katalyzátor výfukových plynu slouží k přeměně škodlivých látek na méně škodlivé, využívá totiž chemickou reakci, kterou způsobuje vrstva drahých kovů. A zatímco u nových automobilů měníme katalyzátory zhruba po sto tisících najetých kilometrech, u starších vozů mnohem dříve. Vraťme se však k tomu podstatnému – co se starým katalyzátorem? Rozhodně ho nevyhazujte!

Vydělejte si a přičiňte se pro lepší životní prostředí

Spousta z nás odkládá použité katalyzátory mezi další harampádí v garáží a doufáme, že je někdy v budoucnu využijeme. Ve skutečnosti však pouze zabírají místo. Položte si proto otázku, zda nebylo lepší vydělat několik set až několik tisíc korun a navíc udělat něco pro životní prostředí. Usoudíte-li, že je to dobrý nápad, zamiřte do některé z výkupen, které provozuje zmíněná společnost KOLTOM. Máte-li doma větší množství katalyzátorů, můžete se domluvit na prodeji přímo u vás doma a to i v případě, že nejste z Moravskoslezského kraje. Pracovníci společnosti KOLTOM katalyzátory na místě nacení, zaplatí a odvezou. Kromě katalyzátorů vykupují také filtry pevných částic (celé kusy i samostatnou keramiku).

Jak je to s cenou a co se s katalyzátory děje pak?

Cena za výkup katalyzátorů závisí na množství vrstvy drahých kovů a pohybuje se od několika set do několika tisíc korun. Ceny jsou neustále aktualizovány v závislosti na vývoji ceny drahých kovů na světovém trhu. Pokud vás zajímá přesná výkupní cena katalyzátoru, kontaktujte KOLTOM a zeptejte se. Vykoupené katalyzátory jsou následně ekologicky zrecyklovány.