Dovolená a cestování

Perfektní dovolená v Rakousku

Omrzely vás zájezdy k moři a rádi byste letos prožili léto tak trochu jinak? Milujete nádherné přírodní scenérie láká vás představa aktivní dovolené spojené s relaxací a výlety za historickými památkami a monumenty? V tom případě se vydejte k našim jižním sousedům, do Rakouska. Našli jsme pro vás místo, které leží přímo v srdci Rakouských Alp, co by kamenem dohodil od vyhlášeného přírodního parku Wängle – Reutte – čtyřhvězdičkový hotel Fürstenhof, který se nachází v malebném městečku Wängle. Důvodů, proč si vybrat právě toto ubytovací zařízení, je skutečně víc než dost.

Vítejte v hotelu Fürstenhof

Hotel vybudoval někdejší mistr světa v lyžování Hartman „Harti“ Weirather, který si splnil dětský sen. Už od mala toužil po místě, které by v sobě snoubilo perfektní podmínky k lyžování s nádhernými přírodními scenériemi a nutno podotknout, že se mu to skutečně podařilo. Okolí hotelu je jedním z hlavních lákadel a skutečně nezáleží na tom, jestli zde zavítáte v zimě nebo v létě. Lanovka, která se nachází jen 300 m od hotelu, vás vyveze až na vrchol hory Hahnenkamm, která slibuje nezapomenutelný výhled do údolí, ale i spoustu zážitků na přilehlých turistických trasách a cyklostezkách. Přímo u hotelu začíná 120 km dlouhá běžkařský trasa a jen nedaleko od něj je i sjedzdovka Schollenwiesen, která je určena především pro začínající lyžaře a děti. Ti pokročilejší se mohou nechat vyvézt lanovkou do blízkého moderního lyžařského areálu.

Furstenhof

Neméně zajímavá je však i letní dovolená v Rakousku. Kromě zmíněných turistických tras a cyklostezek čeká na návštěvníky adrenalinový zážitek v podobě raftingu na místních čistých divokých řekách. Jen 10 minut pěší chůze od hotelu se nachází i několik antukových tenisových kurtů, které lze rezervovat přímo na recepci. Ani tím ovšem zábava v Alpách nekončí.

Zahrajte si golf uprostřed alpské přírody

Možnost zahrát si golf v Rakousku je pro většinu návštěvníků obrovským překvapením, ale skutečně je to tak. Jeden z nejpopulárnějších golfových klubů v celých Tyrolských Alpách, Golfclub Zugspitze, se nachází jen 30 minut od hotelu Füerstenhof a slibuje opravdu nevšední sportovní zážitky. Golfisté ocení především netradiční střídání 3-párových a 4-párových jamek, neustále se měnící situace a kontrasty jednotlivých částí hřiště.

Pokud vás dovolená v Rakouských Alpách zaujala, nezapomeňte si rezervovat pokoj na webových stránkách hotelu Füerstenhof fuerstenhof.at/cs, kde najdete také podrobné informace ohledně ubytování a aktivit, které je možno v okolí hotelu provozovat.