Bydlení

Podlahové topení je moderní způsob vytápění

Podzim se velmi rychle chýlí ke konci a fakt, že se mílovými kroky blíží zima je na teploměru opravdu znát. Mnoho z nás nyní začíná řešit problém s vytápěním domu. Jak všichni velmi dobře víme, ceny plynu velmi drasticky stoupají a proto je třeba poohlédnout se po alternativním moderním vytápění. Možná, že vám neunikla značná obliba podlahového vytápění. To nabízí skvělý poměr ceny a tepla. Vyhřejte si dům a plaťte méně, než musíte.

 

Podlahové topení je konstrukčně velmi jednoduché a skládá se z několika málo prvků.  Základem systému podlahového topení je systémová deska. Další prvky jsou hadice a rozdělovač podlahového topení, který je vůbec nejdůležitější. Laicky řečeno se jedná o „srdce“ soustavy podlahového topení.  Nejlepším řešením je zkombinovat podlahové řešení s anhydritovou podlahou.

 

Výhody podlahového vytápění:

  • tepelná pohoda
  • levné vytápění
  • jednoduchá konstrukce

 

Proč je pro podlahové topení ideální anhydritová podlaha

Anhydritové podlahy jsou obrovským technickým skokem vpřed.  Mají mnohem lepší pojivové vlastnosti než beton a mimo to jsou v konečném výsledku i levnější. Nižší vrstva anhydritu znamená menší zátěž pro nemovitost a právě z tohoto důvodu je anhydrit vhodný pro rekonstrukce. Pokud se rozhodnete pro podlahové topení, realizujte ho do anhydritové podlahy a budete více než spokojeni. Anhydrit splňuje všechny požadavky moderního bydlení, což jsou hlukové limity, požadavky na zateplení a rovinnost podlahy.

 

Podlahové topení je velmi efektivní

Říká vám něco tepelná pohoda? Jedná se o ideální teplotu, která by měla být rovnoměrně v místnosti. Podlahové topení dovoluje objekt vytápět rovnoměrně a nastolit tak tepelnou pohodu, která je zdravější a příjemnější, než teplo dosažené klasickým vytápěním. Podlahové topení je ekonomický a moderní způsob vytápění, který není náročný na realizaci. Pokud uvažujete nad alternativním vytápěním svého domu, neváhejte ani minutu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *