Práce

Pomůžeme vám najít lepší práci

Patříte k lidem, kteří jsou ve svém zaměstnání nešťastní a rádi byste to změnili? Chcete atraktivnější pozici, ale bojíte se, že se pro vás na trhu práce nenajde uplatnění? Přesvědčíme vás o opaku a upozorníme na největší nedostatky, které se můžete v procesu hledání nového místa dopustit.

Využívejte internet

Doby, kdy jsme se po jiném zaměstnání poohlíželi v tisku (pamatujete na staré dobré Avízo?:-)), jsou nenávratně pryč. Jistě, pro jistotu si přečtěte i inzeráty v novinách, člověk totiž nikdy neví, ale nezapomeňte, že většina zaměstnavatelů a personálních agentur soustředí své nabídky na internetu. Specializovaných portálů, kde se to inzeráty jen hemží, je hromada a nová práce vám může říkat pane už za několik desítek minut. Stačí si vyfiltrovat nabídky, které vás skutečně zajímají a kontaktovat potencionálního zaměstnavatele. Je-li pracovní pozice volná, odpověď na sebe nenechá dlouho čekat.

Životopis je vaše vizitka

Počítejte s tím, že většinu zaměstnavatelů a personálních agentur bude zajímat vaše „cévéčko“, tedy curriculim vitae. Životopis, chcete-li. Pokud si nejste jistí, co by měl obsahovat, opět se inspirujte na internetu. Součástí zmíněných pracovních portálů bývají i tématické články, ve kterých je obsah životopisu podrobně rozebrán. Ve zkratce se dá shrnout takto: nezapomeňte do něj uvést základní osobní údaje, dosažené vzdělání a informace o vaší profesní praxi. Zároveň by měl obsahovat informace o znalosti cizích jazyků a další dovednosti, které souvisí s náplní budoucí pozice.

Pohovor – když se láme chleba

Před nástupem vás bude zřejmě čekat i pracovní pohovor. První dojem je důležitý a proto se vhodně oblečte. Otrhané tričko, ve kterém chodíte doma, vašeho budoucího šéfe určitě neoslní. Stejně tak by byla hloupost dorazit na pohovor kvůli místu uklízečky ve značkovém kostýmku za několik desítek tisíc. V průběhu pohovoru hovořte rozvážně, sebevědomě, ale rozhodně ne arogantně. Dodržíte-li všechny zmíněné body, vaše šance na úspěch se radikálně zvýší. A nezapomeňte se činit, protože peníze jako dárek vám zřejmě nikdo nedá.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Na článek jsem narazil náhodou. Pod některé věci bych se „podepsal“ 🙂 Každopádně – abych přispěl svou trochou do mlýna, doporučuji vyhledávač http://248.cz/ – našel jsem díky němu práci bez pomoci personální agentury. Věřím, že to někomu pomůže stejně jako mě!