Auto-moto

Pořízením automobilu vaše výdaje nekončí

Představit si život bez auta je dnes už asi ve většině rodin nemyslitelné. Zvykli jsme si na toto pohodlí i snadnou přepravu do práce, za zábavou, případně za letním odpočinkem. Vlastní auto tedy nabízí pohodlí i komfort, který ocení nejen jednotlivec, ale zejména rodina s dětmi.

Možná nakonec dojdete k závěru, že vlastní automobil nepotřebujete a raději si ho čas od času půjčíte. Specialisté na pronájem vozidel z autopůjčovny Travelcar Praha mají takových klientů spoustu. Jsou to lidé, kterým se pronájem vyplatí mnohem více než údržba vlastního vozu. Zde se můžete podívat na nabídku vozidel k pronájmu. Vyberete si?

Proč si nepořizovat vlastní automobil?

Cestování tak nemusí být ani pro vás problém, ale vypořádat se musíme s množstvím aut na našich silnicích. Zejména do práce, pokud můžete využít tu možnost, by bylo lepší zvolit hromadnou dopravu, případně jezdit s kolegy. Takto byste šetřili své peníze a z provozu by značně ubylo aut. Na toto však s vlastním autem velmi často zapomínáme a už si život bez něj ani neumíme představit.

Výdaje, se kterými musíte počítat

Auto se tak stalo součástí většiny rodin, ale jeho koupě vyžaduje dobré zvážení. Váš rozpočet totiž musí být schopni zvládnout i dalšího člena rodiny – auto. Jeho provoz není jen o plné nádrži. Kupní cena je jedna věc, peníze však budete potřebovat i na jeho přihlášení do evidence a netřeba zapomínat ani na pojištění. Povinné ručení vyplývá ze zákona, tomu se nevyhnete. Pokud jde však o nové auto, je dobré zvážit i to havarijní. Měsíčně si tak i vaše auto může vyžádat větší částku, než jste původně plánovali. S tím je třeba počítat, abyste ho nemuseli mít jen na parkovišti.

Největším výdajům je však jeho koupě. Ne každý má naspořenou dostatečnou hotovost, ale i v tomto případě můžete využít jednu z množství dostupných půjček. K výdajům na auto si však třeba připočítat i měsíční splátku vypůjčené částky.