Dovolená a cestování

Poznejte krásu evropských metropolí

Omrzely vás klasické pobytové zájezdy? Chcete letošní léto prožít úplně jinak a poznat nová místa a kultury? A co vám brání? Vydejte se do některé z mnoha úžasných evropských metropolí, které jsou doslova nabité zajímavými atrakcemi. Připravili jsme pro vás přehled třech nejnavštěvovanějších, třeba vás inspiruje.

 

Londýn

 

Britská metropole patří mezi nejnavštěvovanější města na světě vůbec a má skutečně co nabídnout. Natrefíte zde na spoustu pozoruhodných míst (Tower Bridge, Čínská čtvrť, London Dungeon…), starých budov a monumentů (Big Ben, Tower, Mramorový oblouk), ale také muzeí a galerií (Science museum, Národní galerie…). Londýn je město v pohybu a na své si přijdou i milovníci nakupování (Oxford Street v části West End je jednou z nejznámějších „nákupních“ ulic světa).

 

Paříž

 

Hlavní město Francie je ideálním cílem nejen pro milovníky dobrého vína, ale i pro romantické duše, které chtějí nasát atmosféru místa, ve kterém svého času působilo bezpočet básníků, malířů a dalších umělců. I Paříž překypuje architektonickými skvosty (katedrála Notere-Dame, Versailles…) a monumenty (Vítězný oblouk, Fontána neviňátek..), které ve světě nemají obdoby. Kdo město navštíví, aniž by se pokochal pohledem na něj z Eiffelovy věže, jako by ve Francii nikdy nebyl…

 

Řím

 

Po staletí byl středobodem mocné Svaté říše římské a i dnes patří mezi nejvyhledávanější turistické lokality. Zdaleka nejznámější památkou je Koloseum, ve kterém se kdysi odehrávaly zápasy gladiátorů. Mnohem zachovalejší je ovšem neméně populární chrám Pantheon. Neměli bychom zapomínat ani na majestátní Carallovy lázně a Andělský hrad, který stojí za pozornost především v noci. Řím je místo, do které určitě nenavštívíte jen jednou, ale naopak se zde budete stále rádi vracet.

 

Pokud jste již zmíněné metropole navštívili a hledáte vhodnou alternativu, zvažte návštěvu Amsterodamu nebo Barcelony. Nechce-li se vám nikam letět, udělejte si výlet do Prahy. Ne nadarmo se jí přezdívá perla v srdci Evropy…