Elektronika

Praktické a zábavné, to jsou tablety

V posledních letech se s tablety doslova roztrhl pytel. Ne s tabletami, ale tablety – s užitečným multimediálním zařízením, které zcela nahradilo nedoceněné netbooky. Díky kompaktním rozměrům (většina tabletů není o moc větší než menší kniha) nám mohou dělat společnost prakticky kdekoliv a můžeme na nich nejen brouzdat po internetu, ale také sledovat filmy, poslouchat muziku, prohlížet fotografie, hrát hry a využívat nejrůznější aplikace. A absence klávesnice? Díky dotykovému displeji není potřeba, ale pokud se bez ní přeci jen neobejdete, jednoduše tablet připojíte ke stojánku s integrovanou klávesnicí a můžete vesele ťukat.

Tablety jsou opravdu šikovná zařízení a mají slibnou budoucnost. Už dávno je nevyrábí jen Apple, ale i další přední výrobci elektroniky jako je Acer, Asus, Samsung Huawei a spousta dalších. Apple iPad 3 sice segmentu kraluje, ale i v nižších cenových relacích natrefíte na velmi povedené kousky. Mezi ty nejdostupnější patří tablety GoClever, které jsou k mání již od necelých dvou tisíc korun. Od GoClever TAB 750 sice nesmíte čekat zázraky, ale i přesto si s ním užijete poměrně dost zábavy. Na 7“ TFT displeji s rozlišením 800×400 bodů si můžete vyzkoušet všechny aplikace, které vám OS Android 4.0.4 dovolí. Šestihodinová kapacita baterie (při běžném prohlížení webu) je tak akorát, aby vám tablet vydržel po celou dobu školní výuky, případně vám dělal společnost v práci.

Na levné tablety android natrefíte i u známého prodejce elektroniky, v e-shopu levneelektro.cz. Výběr je skutečně pestrý a je jen na vás, zda sáhnete po špičkové iPadu, nebo zvolíte nejlevnější variantu v podobě zařízení GoClever. Tak jako tak se připravte na to, že se z kapesního počítače velmi rychle stane váš nejlepší přítel, bez kterého nevyrazíte do ulic. Levné elektro nabízí možnost financování na splátky a u vybraného zboží i dopravu zdarma. Drtivá většina produktů je skladem a může vám říkat pane již do 24 hodin.