Auto-moto

Přestavba na LPG se vyplatí a žádné riziko nenese!

Pořídili jste si vysněný automobil a vzápětí zjistili, že „žere trochu víc šťávy“, než jste předpokládali? Kdo by to do taky do obřího SUV nebo podobné bestie řekl, že… Ale teď vážně – přemýšlíte-li nad vozidlem, jehož jedinou nevýhodou je větší spotřeba paliva, případně chcete výrazně snížit spotřebu svého stávajícího vozu, sáhněte po alternativě v podobě LPG. Že jste o přechodu na plyn uvažovali, ale odrazují vás od něj potenciální rizika? Vyvedeme vás z omylu, drtivá většina negativ, která se o pohonu na LPG tradují, jsou jen mýty a pověry.

 

Auta na plyn jsou prý časované bomby

 

Jedním z největších mýtu je tvrzení, že je přestavba na LPG nebezpečná. Doposud však nebyl registrován jediný výbuch odborně nainstalovaného systému. Podle zkoušek ADAC je dokázáno, že nádrž vydrží i havárii a že vznícení vozidla způsobuje pouze vytékající benzín. Pohon na LPG skutečně nebezpečný není. Při případné havárii je plyn ve vlnách upouštěn bezpečnostním ventilem tak, aby nemohla nastat exploze. Naopak u benzinové nádrže riziko výbuchu hrozí. Důležitá je samozřejmě pravidelná revize LPG.

 

Plyn už se údajně nevyplatí

 

I to samozřejmě není pravda a to zejména v případě měst s hustým provozem (skvělým příkladem jse velmi častá montáž LPG Praha). Pokud si nejste jistí, za jak dlouho se vám investice vrátí, využijte některý z mnoha kalkulátorů. Aplikace vám obratem vypočítá, zda se vám přestavba vyplatí, či nikoliv.

 

Další omyly o plynu

 

Automobily na LPG prý nemohou parkovat v podzemních parkovištích – po změně legislativy už nic takového neplatí. S vozem na plyn můžete parkovat kdekoliv. Mezi největší strašáky patří tvrzení, že plyn poškozuje motor a ubírá mu na výkonu. Ani to není pravda a záleží na odbornosti montáže. Neprofesionální montáž může vozu skutečně uškodit, ovšem rozhodně ne kvůli vlastnostem plynu. Obrátite-li se s přestavbou na někoho, kdo ji skutečně rozumí, nemáte se čeho obávat.

 

Přestavby pro Prahu a okolí

 

Zdaleka největší náklady na provoz vozidla mají obyvatelé Prahy. Hledáte-li někoho, kdo provádí odbornou montáž LPG Praha, obraťte se na společnost Magic Acustic s.r.o., která má s instalací bohaté zkušenosti. Kromě toho provádí také revize LPG a možná je i přestavba na ethanol e85 nebo CNG.