Bydlení

Při výběru kamen nehleďte pouze na jejich design

Zima nám pomalu klepe na dveře a i vy si možná pohráváte s myšlenkou, že si během chladných měsíců budete přitápět v novém krbu nebo kamnech. Ať už se však rozhodnete pro kterýkoliv z vytápěcích systémů, vždy získáte něco víc než „jen“ doplňkové topidlo. Vhodně zvolený krb nebo kamna mají ambice na to, aby se staly nefalšovanou dominantou interiéru. Zprostředkují vám dostatek příjemného tepla a zároveň pozvednou estetickou hodnotu vašeho bydlení. A protože jde o jednorázovou investici, kterou budete úročit po mnoho budoucích let, měli byste se orientovat na kvalitu a vsaďte na prodejce, který má v oboru letité zkušenosti. My bychom o jednom věděli…

Společnost HAAS+SOHN Rukov vyrábí krbová a kachlová kamna již od roku 1854 a vždy si zakládala na kombinaci kvality, designu a inovací. Během své existence neváhala vynaložit vysoké investice do modernizace výroby souvisejícího servisu, která se jí bezesporu vyplatila. Je jednou z největších a nejvýznamnějších firem v děčínském regionu, který podporuje formou sponzoringu. Ale zpět k tomu, co vás by vás mělo zajímat ze všeho nejvíce, k sortimentu samotnému.

V portfoliu na vás čeká mnoho modelů klasických krbových kamen a jejich variant s výměníkem. Všechny se vyznačují elegantním provedením, při čemž vnější plášť tvoří tvoří keramický obklad nebo ocelový plech s odolnou žáruvzdornou barvou. Krbová kamna se chlubí vysokým účinností (i více než 80 %) a regulovatelným výkonem. Některé modely jsou vybaveny automatickou regulací sekundárního spalovacího vzduchu, díky čemuž produkují méně emisí a jsou úspornější. Splňují nejpřísnější evropské normy a to i ty, které nabudou platnosti až v roce 2015.

Podobné vlastnosti však nabízí také kachlová kamna, která nachází uplatnění především na chalupách a tradičně pojatých interiérech. I v jejich případě můžete počítat s regulovatelným výkonem, nízkou spotřebou a vysokou účinností. „Dostane“ vás však především jejich designové provedení, které je skutečně neodolatelné. Ostatně posuďte sami – prohlédnou si je můžete na www.haassohn-rukov.cz, kde najdete i všechny důležité informace ohledně případné objednávky.

V případě HAAS+SOHN Rukov dostanete víc než jen obyčejná kamna. Dostanete kvalitu, prvotřídní servis a odborné poradenství.

Kachlova kamna