Skvělé tipy

Proč (a kde) registrovat ochrannou známku?

Dostáváte se na špici ve svém oboru, ale bojíte se, že konkurence začne parazitovat na vaší značce? Ať už jde o unikátní služby nebo výrobky, pravděpodobně nakonec dojdete do bodu, kdy se vyplatí zvážit registraci ochranné známky. Nedopusťte, aby ostatní vydělávali na vašem úsilí a zabraňte kopírování, které by mohlo vyústit ke snížení zisků a v horším případě i k pošpinění renomé.

Co je to registrace ochranné známky?

Ochranná známka je právní nástroj ochrany značky. Slouží k identifikaci firem, výrobků a služeb od konkurence, která se na trhu snaží uplatnit obdobným způsobem. V praxi se může zaregistrovat jakékoliv označení, které lze graficky znázornit – může se jednat o slovo, frázi, logo, barevnou kombinaci, tvar a kombinace předchozích.

Účelem ochranné známky je ochrana obchodního symbolu nad rámec obecné legislativy, posílení značky i usnadnění vstupu produktu na trh.

Jak ochrannou známku registrovat?

Žádný obchodní název/značka/brand se nestává automaticky ochrannou známkou. Dojde k tomu až po zapsání do příslušného rejstříku ochranných známek, který u nás vede Úřad průmyslového vlastnictví.

Proces registrace ochranných známek spočívá v kontrole předepsaných náležitostí. Pokud je ochranná známka splňuje a zároveň není zaměnitelná s již registrovanou ochrannou známkou, bude bez problémů zapsána do registru.

Registrujte si svou ochrannou známku online!

Registrace ochranné známky není složitá, nicméně spočívá v určitých administrativních krocích. Nechcete-li tímto zdlouhavým procesem ztrácet čas, využijte novou online službu Patentoid, která umožňuje registraci online.

Službu Petentoid využívají lidé, kteří nemají času nazbyt a je pro ně efektivnější zaplatit za vyřízení registrace ochranné známky někomu, kdo se o vše potřebné postará. Stačí vyplnit formulář podle předdefinovaných kroků. Jednodušší už to opravdu být nemůže…

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *