Bydlení

Proč se vyplatí investovat do půdní vestavby?

Co se starou nevyužitou půdou? Sledujete-li trendy v oblasti bydlení, pak vám zřejmě neuniklo, že se v posledních letech dostávají do popředí zájmu půdní vestavby. Majitelé činžovních domů nechávají půdní prostory rekonstruovat tak, aby se v nich dalo bydlet. Pokud si pohráváte s myšlenkou na výměnu klasického bytu za půdní byt i vy, rozhodně nepřestávejte číst. Připravili jsme pro vás výčet zásadních důvodů, které vás přesvědčí.

Cena je více než přijatelná

Začneme u ceny, protože ta je pro většinu lidí alfou a omegou. Rekonstrukce půdních prostor je většinou výrazně levnější než pořizovací cena běžného bytu. A pokud vlastní půdu, kterou byste mohli přestavět, nemáte, pak vás půdní vestavba vyjde na srovnatelnou částku.

Větší obytná plocha stávajícího bydlení

Půdní vestavbu lze samozřejmě realizovat také v rodinném domě. To znamená výrazně zvětšení celkové obytné plochy a to až o několik desítek metrů čtverečních. Díky přestavbě získáte spoustu prostoru navíc, který můžete aktivně využívat, ale také pronajímat. V takovém případě se investice za čas vrátí.

Atypický interiér, ve kterém vás bude bavit bydlet

Půdní vestavby ve vyšších činžovních domech nabízí impozantní výhled na městské panoráma (především pak v Praze). Neméně atraktivní bývají i samotné interiér, ve kterých je spousta atypických zákoutí. Preferujete-li originalitu v každém směru, budete z bydlení v půdním bytě nadšení. Nosné dřevěné sloupy, šikminy, atypická okna, ale také terasy nebo balkony. Na bývalé „půdě“ nemá sterilita a průměrnost co pohledávat a při zařizování se určitě vyřádíte.

Úspornější vytápění

Dalším argumentem, který hovoří pro půdní vestavby, je úspora energie. Je-li zateplení střechy technologicky dobře zvládnuté, nedochází k výraznějším únikům tepla. Na prohřívání interiéru se navíc podílí sluneční paprsky (je-li byt vhodně situován) a v neposlední řadě také teplo, které stoupá směrem vzhůru z bytů v nižších patrech.

Shrnuto a podtrženo, investice do půdní vestavby (ať už jde o rekonstrukci půdy nebo koupě samostatného bytu) se v každém případě vyplatí. Je vhodná i v případě, že se nemovitost chystáte prodat – půdní byt výrazně zvýší její hodnotu a celkovou atraktivitu.

Máte-li další dotazy, obraťte se na odborníky ze společnosti Ing. PETR MOUCHA – stavební spol s r.o., která se zabývá rekonstrukcemi půdních prostor a nabízí hotové půdní byty na prodej. Další informace najdete na www.petrmoucha.cz.