Bydlení

Jak obnovit někdejší „lesk“ vašeho domu? Vše se dá vyčistit….

Na vzhledu většiny stavebních prvků nemá zásadní vliv přirozené stárnutí, jako spíše vnější vlivy. Příkladem budiž fasády domů nebo betonové ploty, na kterých se „vyřádí“ sprejeři. Kromě toho musí stavební materiál odolávat rozmarům počasí, které je postupně přetvoří na ideální prostředí pro vnik mechů či lišejníků. Ty se s oblibou usazují na střechách domů, ale výjimkou nejsou ani zmíněné fasády či zídky. A aby toho nebylo málo, v průběhu času se na všem tvoří souvislá vrstva nečistot. A my máme co dělat, abychom své bydlení udrželi čisté i navenek. Věříme, že vám na svém bydlení záleží a proto jsme zaměřili na to, jak se s nečistotami vypořádat. 

Jak se zbavit graffiti na fasádě? Pouhé zamalování nic neřeší

Vraťme se však ještě na chvíli ke graffiti. Kontroverzní umění může na legálních plochách vypadat k světu, ale na fasádě domu sklidí obdiv jen od samotného pachatele. Otázkou je, jak nasprejované nápisy odstranit.

Fasádu můžete přemalovat, ale nikdo vám nezaručí, že se za pár dní graffiti neobjeví znovu. V případě některých materiálů (např. mramor, žula, teraco, přírodní kámen) se může barva dostat hluboko do struktury a je velmi problematické ji odstranit. Pak nezbývá, než zavolat odborníky, kteří se postarají o renovaci.

Běžné povrchy však vyčistit lze a to za pomoci speciálních vysocetlakých přístrojů. Až poté je možné nanést fasádní barvu. Pouhá aplikace nátěru na nasprejované místo nepřináší dobrý výsledek (nápisy budou pravděpodobně prosvítat). Po odstranění graffiti je vhodné povrch ošetřit anti-graffiti nátěrem, který v budoucnu umožní velmi snadné čištění.

Kdo vám s čištěním (nejen) od graffiti pomůže?

Předpokládáme, že nemáte po ruce drahé čistící přístroje. Pak vám nezbude, než se obrátit na někoho, kdo se čištěním fasád zabývá profesionálně.

Chcete-li, aby vaše exteriéry vypadaly opět jako nové, obraťte se na společnost UMYJEMTO s.r.o., která se již několik let zabývá odstraňováním graffiti a čištěním všech typů povrchů. Profesionálové používají pouze kvalitní ekologické chemické přípravky, které jsou šetrné k lidskému zdraví i přírodě. Čištění fasád provádí pomocí špičkových přístrojů Kärcher na bázi vody nebo páry.

Horkovodní-parní vysokotlaké čističe, společně s šetrnou bio chemií umožňují efektivní odstranění většiny nečistot. Firma UMYJEMTO dokáže vyčistit akrylátové, silikonové, silikátové i vápenné omítky, ale také asfaltové, gumové, pálené a plechové střechy. Jako nová může vypadat i vaše zámková dlažba nebo stavební prvky z betonu, pískovce a mramoru.

Vyčistit lze téměř vše a nezáleží na tom, zda jde o chodníky, fasádu, střechu, příjezdovou cestu nebo plot. Roli nehraje ani místo vašeho bydliště, protože UMYJEMTO působí v rámci celé České republiky.

Kontaktní údaje a podrobné informace o službách najdete na www.umyjemto.cz. Pokud vás již delší dobu trápí zašlý a nečistý vzhled vašeho domu, máte šanci na nápravu. Odborníci z firmy UMYJEMTO přijedou až k vám domů, předvedou vám, do jaké míry mohou provést čištění (demonstrativně vyčistí cca 1 m čtvereční) a provedou kalkulaci. Jak se rozhodnete, je jen na vás. I staré totiž může vypadat jako nové, pokud se šetrně a správně vyčistí!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *