Finance

Půjčka od soukromé osoby

Víte, že si chcete půjčit peníze, ale ještě nevíte, jakého produktu využijete? Rozmyslete se nejdříve, jestli oslovíte banku, nebankovní společnost či soukromou osobu. Stále ještě nevíte? Popišme si jednotlivé možnosti.

O půjčkách

Půjčka je závazkem, který vzniká na základě uzavření smlouvy o půjčce. Vzniká mezi dlužníkem a věřitelem. Smlouva určuje podrobnosti půjčky – částku, dobu splatnosti, splátky, úrok, poplatky a případně další náležitosti.

Půjčky patří mezi oblíbené finanční produkty. Umožňují totiž lidem půjčovat si na věci, na které by museli jinak dlouho střádat. Také prostřednictvím půjčky mohou řešit různé naléhavé situace.

Půjčky dle poskytovatele

Rozlišujeme:

  • bankovní půjčku: Pokud máte dobrou bonitu a víte či alespoň tušíte, že vám bude půjčka schválená, je pro vás vhodnou volbou. Má obecně nižší úroky. Připravte se ovšem na přísnější zkoumání bonity a také její vyřízení je zdlouhavější. Zpravidla kvůli tomu musíte navštěvovat banku, i když některé finanční instituce už také nabízejí sjednání online.
  • nebankovní půjčku: Jsou stále využívanější, a to především proto, že jsou snadněji dostupné a dokážou pružně reagovat na požadavky žadatelů o půjčku. Vybrat si můžete z rozmanitých druhů podle vašich preferencí – snadná dostupnost, rychlé vyřízení, pohodlnost, mikropůjčka (na menší sumu peněz, lidé je využívají, dojdou-li jim peníze před výplatou) atd. Vždy si vybírejte půjčky jen od seriózních poskytovatelů.
  • půjčku od soukromé osoby: Využijete ji, chcete-li si domluvit s věřitelem specifické podmínky. Jistě najdete v široké nabídce půjček takovou, která vám vyjde vstříc. Dejte si pozor, abyste vždy využívali jen půjčky od soukromé osoby bez podvodu. Možnosti máte různé a najdete v tomto sektoru půjček i takové, které jsou velmi snadno dostupné, například půjčky od soukromých osob bez poplatku, registru a Solusu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *