Finance

Půjčky spjaté s bydlením schvalují i finanční experti

Finanční experti nemají půjčky příliš v oblibě a v jednom jim dáváme zapravdu i my. Pokud peníze opravdu nepotřebujete, nepůjčujte si a raději na své potřeby ušetřete ze svého. O něčem jiném je ovšem půjčka na bydlení, která je všeobecně považována za nejprospěšnější typ úvěru vůbec. Pokud se v dohledné době chystáte realizovat své sny a máte v plánu pořízení bytu nebo domu, případně jen chcete rekonstruovat či vybavit domácnost, určitě se vám bude hodit několik praktických tipů.

Hypotéka – nejrychlejší cesta k novému bydlení

Neznámější půjčka na bydlení je bezesporu hypotéka. Ty nejvýhodnější najdete v nabídkách bank a můžete díky nim získat i několik milionů korun. Úvěrový rámec nebývá omezený a jeho výši ovlivňuje pouze bonita žadatele. Klientům s vysokým příjmem banky bez problémů půjčí i velmi vysoké částky ve výši až 100 % z odhadní ceny nemovitosti. Na hypotéku mají nárok i žadatelé, kteří příjem prokázat nemohou, ale musí se smířit s částkou do výše kolem 50 % odhadní ceny nemovitosti.

Vzhledem k obrovské konkurenci a velkému množství hypotéčních úvěrů vždy využijte přehledné srovnání, na základě kterého najdete nejvýhodnější variantu. Neorientujte se pouze na úrokovou sazbu a zohledněte také poplatky, neboť právě ty mohou v průběhu několika desítek let vygenerovat významný rozdíl. Účelová půjčka na byt je v každém případě výhodnější než klasický neúčelový úvěr.

Jak financovat vybavení?

A co když bydlení máte, ale trápí vás staré spotřebiče, nebo byste jen rádi interiér oděli do moderního hávu? Nechcete-li čekat na to, až se vám podaří našetřit z vlastní kapsy, máte hned několik možností. O půjčku můžete zažádat v bance nebo u nebankovní společnosti a volit takový úvěr, jehož parametry vyhovují vašim požadavkům. Spotřebiče lze financovat prostřednictvím spotřebitelských půjček, ale také neúčelových úvěrů jako je půjčka 5000 apod. Půjčíte-li si peníze od banky nebo renomované nebankovní společnosti, určitě nešlápnete vedle.