Internet

Recenze: Banán.cz není jen kvalitní webhosting. Nabízí toho mnohem více!

Chystáte se spustit firemní prezentaci? V tom případě se neobejdete bez domény a hostingu. Vzhledem k množství více či méně kvalitních webhostingových společností není snadné zvolit tu správnou. V dnešní recenzi jsme se zaměřili na společnost banan s.r.o., která nabízí komplexní řešení již od roku 2004.

Zakladatelem společnosti je poněkud svérázný ostravský podnikatel Mgr. Radovan Kaluža, který je živým důkazem toho, že úspěšní lidé nemají jednoduchý život. Zkuste se však povznést nad tím, co jste o panu Kalužovi a webhostingu Banán (ne)četli a začtěte se do naší recenze.

Proč si platit hosting a vykašlat se na free řešení?

Ještě předtím, než přistoupíme k hodnocení banánových služeb, si ujasníme, proč jsou free hostingy pro firemní prezentace (a analogicky také pro e-shopy a jakékoliv komerční projekty) nevhodné.

Free řešení je zdarma, ale tím výhody končí. Počítejte s mnoha nejrůznějšími omezeními (velmi nízké datové limity, nemožnost zálohování ze strany poskytovatele, žádná nebo mizerná podpora…), které vám mohou v budoucnu zkomplikovat život. U poskytovatelů free hostingů si navíc nikdy nemůžete být jistí, že to ze dne na den „nezabalí“ a vy o svůj web přijdete. Kvalitní webhosting přitom můžete mít již za pár desítek korun měsíčně. Ale proč by to měl být zrovna Banán.cz?

Banán.cz je tady již 10 let

Webhostingové společnosti vznikají a zase zanikají. Zůstávají jen ty, které jsou lepší než konkurence. Firmy, které nabízí něco víc než jen nejnižší cenu. Patří mezi ně i webhosting Banán.

Momentálně si můžete vybrat mezi následujícími webhostingovými programy:

  • STANDARD
  • SEO
  • VIP

Webhosting STANDARD byl časopisem CHIP vyhodnocen jako nejvýhodnější. Za cenu od 39 Kč / měsíčně (při objednávce na 10 let) získáte následující parametry:

  • datový limit pro data 20 Gb
  • datový limit pro e-maily 5 Gb
  • pravidelné zálohy
  • služby elektronické pošty
  • NONSTOP technická podpora

VIP webhosting je určen pro náročné klienty, kteří vyžadují více prostoru, záloh, větší dostupnou paměť pro PHP skripty a méně klientů na serveru. Tato služba je jako stvořená pro náročnější projekty.

Datový limit u SEO hostingu je ještě vyšší (100 Gb) a kromě výše uvedených vlastností (varianta VIP) získáte individuální optimalizaci svého webu, o kterou se postarají technici z Banánu. Každý měsíc vám pravidelně zašlou reporty o provedené práci.

To nejlepší jsme si záměrně nechali na konec. Ať už vaše volba padne na kterékoliv řešení, dostanete funkční webové stránky zdarma. To se vám bude hodit v případě, že tvorbu webovek nezvládnete a budete chtít ušetřit.

banan

Jak vypadaj webové stránky zdarma made by Banan.cz?

Jakmile je něco zdarma, znejistíme a čekáme službu nevalné kvality. V případě webových stránek zdarma, které nabízí Banán.cz, se ale ničeho takové bát nemusíte. Vyberete si ze 700 připravených šablon, které jsou velmi elegantní a odpovídají současným standardům a vložíte do nich své texty. Jednoduché, intuitivní a rychlé – jako byste pracovali v textovém editoru. Nebudete-li si přeci jen vědět rady, pomůže vám detailní ukázkové video.

Webovky si samozřejmě můžete předem vyzkoušet. Osaháte si administrační rozhraní a budete vědět, do čeho jdete. A pokud vám nepadne do oka ani jedna z nabízených šablon, můžete si připlatit za grafiku na míru.

Shrnuto a podtrženo, Banán se nemá za co stydět

Banán.cz si na nic nehraje. Nesnaží se oslnit něčím, co nenabízí, ale naopak jedná na rovinu. Parametry webhostingových služeb jsou velmi slušné a s přihlédnutím k ceně opravdu patří k tomu nejlepšímu.

Součástí bohatého portfolia služeb je také registrace domén, tvorba e-shopů a jiných řešení. Nejlépe uděláte, když zabrousíte na www.banan.cz a prozkoumáte reference. Opravdu si myslíte, že v drsném konkurenčním prostředí vydržela deset let firma, která nemá co nabídnout? Banán nás příjemně překvapil a věříme, že překvapí i vás.

4 komentáře

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Taky jsem se nechal nachytat 🙁 Jejich servery jsou tak pomalé, že se mi nenačte ani obrázek.

  • Banan, teďka se to jmenuje e-BAAN Net s.r.o, taky nedoporučuju. Nachytávají lidi na „webové stránky zdarma“, a to je lež jako věž! Musíte zaplatit skoro 1500!!! Navíc jak píše Neta, servery mají velmi pomalé, takže stránky věčně nefungují. Rychle od Bananu utíkám………