Internet

Responzivní webové stránky aneb je váš web přizpůsobivý?

Internet je vynikajícím prodejním kanálem a téměř každá firma dnes disponuje vlastními webovými stránkami. Díky síti se prodejci a poskytovatelé služeb nemusí omezovat na svůj region a naopak neustále expandovat. Přínos internetu ovšem rozebírat nebudeme a naopak se zaměříme na vaše stávající webovky. Jak je to dlouho, co jste si je nechali vyrobit? Odpovídají nejnovějším trendům, nebo jste takříkajíc zaspali dobu a prezentujete se na stránkách, které běží v nezměněné podobě deset let?

Web je pro klienta jedním z faktorů, na jehož základě posuzuje kvalitu poskytovaných služeb. Nebudeme teď polemizovat o to, zda je tento přístup správný, či nikoliv. Přeci jen existuje spousta solidních prodejců s nevzhledným e-shopem a naopak e-shopáři, jejichž web sice odpovídá nejnovějším technologiím, ale v žádném případě je nelze označit jako spolehlivé. Spousta zákazníků si zkrátka na vizuální stránku webu potrpí a je jen na vás, jak se k tomu postavíte.

Možná vás překvapí, že důvodem pro okamžité opuštění stránek nemusí být jen předpotopní grafické rozhraní webu, ale především jeho neschopnost přizpůsobení se zařízení, na kterém si ho uživatel prohlíží. Displeje notebooků, tabletů a chytrých telefonů totiž vykreslují grafiku na specifickém rozlišení a pokud mu neodpovídá nakódování, zobrazí se web poněkud nešťastně. I vy jste již možná při brouzdání na smartphonu zjistili, že váš oblíbený web, který si jinak prohlížíte a PC, je v jiném rozlišení nepoužitelný. Naštěstí existuje řešení, jak web přizpůsobit všem dostupným zařízením. Nazývá se responzivní web design a můžete díky němu získat obrovské množství zákazníků.

Sledujete-li alespoň „po očku“ vývoj současných technologií, jistě nám dáte za pravdu, že se nevyplácí podceňovat zařízení, jejichž uživatelé ještě nedávno patřili mezi zanedbatelnou minoritu. Responzivní webové stránky zajistí, že se vaše prezentace vždy přizpůsobí. Jde o investici, která se vám může v budoucnu mnohonásobně vrátit. A kdo vám responzivní webovky vytvoří? Zkuste to na www.hrebacka.com a nebudete litovat!