Rozhodli jste se, že půjdete do piercingu?

Rozhodli jste se, že půjdete do piercingu?

Chcete jít proti proudu, nebo se vám jen líbí bodyart? V tom případě jste už jistě přemýšleli nad tím, že si své tělo ozdobíte pěknou kérkou nebo slušivým piercingem. Ten však má oproti tetování obrovskou výhodu. Nastřelení není ani zdaleka tak bolestivé a zdlouhavé jako proces tetování a jakmile změníte názor, šperk jednoduše vyndáte. S tetováním to bohužel tak jednoduché není a proto je na místě pečlivě uvážit motiv. To si však necháme na příště a zaměříme se právě na piercing, který měl již v minulosti značný rituální a náboženský význam. Kromě toho signalizoval společenské postavení, což dělá do jisté míry dodnes. V každém případě jde o neskutečně populární ozdobu, kterou lze umístit prakticky kdekoliv. Pojďte se s námi podívat na tři nejčastější místa, která si necháváme propichovat!

Piercing může mít mnoho podob a v extrémnějších případech ho lze umístit i na prsní bradavky nebo genitálie. Mezi nejčastější místa vpichu však patří nos, jazyk a pupík. Mezi nejoblíbenější doplňky patří šperky Swarovski, které jsou prudce elegantní a zároveň cenově dostupné.

Piercing do nosu

Piercing do nosu má velmi dlouhou tradici. První zmínky pochází z období cca 2000 let př. n. l. ze Středního východu, kde měl podobu kroužku a symbolizoval bohatství. Velmi často se jím zdobili i členové afrických kočovných kmenů a v 16. století našeho letopočtu pronikl také do Indie. Dnes patří mezi jemné doplňky, ke kterým tíhnou i vyznavači jiné než alternativní módy a na oblibě získal především proto, protože je vidět na první pohled. Vpich není bolestivý a hojí se velmi rychle.

Piercing do jazyka

Piercing do jazyka je narozdíl od šperku do nosu skrytý. Vyrábí se v mnoha podobách a kromě klasiky z chirurgické oceli či titanu je k mání tak v provedení z bioplastu. Jde o materiál, který je šetrný k zubní sklovině. Extrovertní povahy sáhnou po šperku se svítícími kuličkami, díky kterým se vždy stanou středem pozornosti. Mezi průkopníky ozdob patřili Aztékové a Mayové, kteří chápali propichování jazyka jako výraz úcty k bohům. Vpich je ve většině případů ještě méně bolestivý než piercing do nosu. Stejně tak se i rychleji hojí.

Piercing do pupíku

Trendy záležitost, ale narozdíl od předchozích šperků je piercing do pupíku spojen s poměrně dlouhým hojením. V závislosti na hygieně se může hojit až půl roku a aplikace by měla proběhnout během letních měsíců. Ideální je, aby měla nositelka (jde především o ženskou záležitost) poněkud vystouplé bříško, jinak jí bude ozdoba nepříjemně táhnout při každém propnutí těla. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu piercingu, vždy si nechte provést vpich odborníkem v renomovaném salonu, případně lékařem. Piercing a náušnice Swarovski za skvělé ceny koupíte na sperky-piercingy.cz.

Publikováno: 20. 05. 2013

Kategorie: Móda

Autor: Adam