Energie

S moderním plynovým kotlem můžete za vytápění i ohřev výrazně uspořit

Růst cen energií nikdo z nás nezastaví a v podstatě nám nezbývá, než se s takřka astronomickými částkami smířit, nebo aktivně hledat způsob, jak náklady alespoň trochu snížit. Nechcete-li se vzdát plynu na úkor tuhých paliv, můžete změnit dodavatele a ročně ušetřit i několik tisíc. Tím ovšem úsporná opatření teprve začínají. Mnohem efektivnější úsporu zajistí moderní kotel, o kterém však většina z nás nechce ani slyšet. Zajímá vás, proč byste měli nahradit drahé zařízení, které funguje bez jakýchkoliv problémů?

Moderní plynové kotle jsou v mnoha ohledech lepší a vstupní investice, která nás od jejich koupě odrazuje, se vrátí dříve než si myslíte. S novým kotlem však souvisí i spoustu dalších prvků, které jsou součástí topného systému a pokud se v dané problematice nevyznáte, poraďte se s odborníkem. Ten vám poskytne poradenství a zároveň se postará i o odbornou montáž.

Vybrat si sofistikovaného specialistu je v případě výběru nového kotle nesmírně důležité a nechcete-li šlápnout vedle, vsaďte na firmu Plynotop Jaromír Bašta, která se v oboru pohybuje velmi dlouho. Nabízí kompletní servis od prodeje až po finální montáž. Specializuje se na plynové kotle Junkers, Protherm, Dakon a Opop, které jsou dlouhodobě považovány za nejlepší volbu.

Společnost Junkers se pyšní celou řadou patentů a v roce 2001 představila plynový průtokový ohřívač HydroPower, který využívá principu výroby energie turbínami tak, jak k ní dochází ve vodních elektrárnách. Neméně kvalitní jsou i kotle Dakon – firma od roku 1990 vyrobila více než 600 tisíc kotlů a patří mezi největší české výrobce.

S výběrem si však hlavu nelámejte – ideální variantu vám doporučí pracovníci ze společnosti Plynotop Jaromír Bašta. V případě libovolného kotle Proherm, Dakon a Junerks se vždy můžete spolehnout na vysoký výkon a vysoce kvalitní zpracování. Kotle špičkové kvality vám budou dlouho věrně sloužit a navíc díky nim ušetříte. O dalších službách firmy Plynotop Jaromír Bašta a podrobné informace o jednotlivých zařízeních se dozvíte na www.plynotop.eu.