Energie

Sálavé vytápění hal – rychlé a ekonomické řešení

V dnešní době, kdy ceny energií průběžně rostou, je žádoucí, aby otopný systém poskytl maximální výkon a současně byl dostatečně úsporný. To se samozřejmě netýká jen běžných domácnosti, ale také výrobních hal, větších pracovišť a v neposlední řadě i venkovních ploch. Řešíte podobný problém a hledáte způsob, jak topit efektivně a zároveň za přijatelnou cenu? V tom případě se přeorientujte na sálavé vytápění, které má oproti ostatním systémům spoustu podstatných výhod.

O sálavém vytápění jste již pravděpodobně slyšeli, ale nevěnovali jste mu zaslouženou pozornost. Škoda, mohli jste ušetřit nezanedbatelnou částku, ale nic není ztraceno a stále máte možnost vše změnit. Vaše první kroky by měly směřovat ke společnosti Schwank, která patří mezi absolutní špičku a to již od doby jejího vzniku. Prozradíme vám, co vám může sálavé vytápění hal schwank.cz nabídnout.

Sálavé teplo je s námi více než 80 let

Zakladatel společnost Günther Schwank patřil mezi průkopníky a vynalezl první plynový infrazářič již před 80 lety. Jeho společnost naštěstí neusnula na vavřínech a díky neustálému vývoji a inovacím se dostala na špici světových výrobců těchto zařízení. Momentálně sálavé vytápění schwank.cz využívá více než 2 miliony klientů v rámci více než 40 zemí světa. Tato čísla jsou samy o sobě důkazem, že jde o skutečně výhodné řešení.

Infrapanely se hodí do haly i na otevřené sportoviště

Sálavé vytápění je ideální pro haly a to nejen pro ty výrobní, ale také letištní nebo sportovní. V chladných dnech jsou plynové infrazářiče k nezaplacení a teplo, které vydávají, se v mnoha směrech podobá přirozeným slunečním paprskům. Zařízení vydávají elektromagnetické vlnění, které proniká vzduchem a zahřívá plochu až poté, co na ni dopadne. Díky infrapanelům lze dosáhnout výrazného rozdílu mezi okolním prostředí a vytápěnou plochou – např. na tribunách sportovního stadionu až od 10°C. Jedině díky plynovým infrazářičům si mohou diváci užít sportovní utkání i v případě velmi nízkých teplot.

Rychlá návratnost investice

Rozhodnete-li se využít úsporné spotřebiče i vy, můžete se spolehnout na velmi rychlou návratnost. Díky infrapanelům bude ve vaší výrobní hale příjemné teplo bezprostředně poté, co je uvedete do provozu. Mezi další výhody patří absence víření prachu a vzduchového polštáře pod střechou objektu. Teplo je přirozené a rovnoměrně rozložené. Schwank vám doporučí vhodný model a postará se o veškerý servis. Více na www.schwank.cz.