Móda

Second hand není sprosté slovo. Je jako droga!

Není to tak dávno, co v našich končinách termín „second hand“ vzbuzoval poněkud smíšené pocity a některých dokonce pocit pohoršení. Oblečení z druhé ruky symbolizovalo obnošené a nevábně vypadající hadříky, které by přece v šatníku neměly co dělat. Situace se naštěstí obrátila a poznali jsme, proč jsou v zahraničí „sekáče“ tak populární. Mnozí z nás si je oblíbili natolik, že si je nemohou vynachválit a nevynechají jedinou příležitost k nákupu.

Second hand je fenomén. I bez nadsázky můžeme tvrdit, že nakupování second handového oblečení je stejně populární jako utrácení horentních částek ve značkových buticích. Důvodů, proč v sekáči nakupuje stále více lidí, je hned několik.

Sekáč je místo s unikátní atmosférou. Je svatyní módních nadšenců, kteří se snaží „vyhrabat“ oblečení, které má svůj vlastní příběh. Ale to samozřejmě není všechno. Prim hraje i bezkonkurenční cena, která je často zlomkem té původní. Znáte snad jiné místo, kde nakoupíte spoustu oblečení za pár desítek nebo stovek korun? A nutno podotknout, že se nejedná o garderóbu, která už dávno není v kurzu. Naopak, skvělým příkladem je oblečení z Anglie, které v běžných obchodech s módou neseženeme. Díky second handu se tak dostaneme ke kouskům, které bychom si jinak museli objednat ze zahraničí.

Nakupování v sekáči je jako droga. Jakmile se vám jednou poštěstí a najdete v něm unikátní kousek za bezkonkurenční cenu, nepřestanete, dokud váš šatník nebude praskat ve švech. V second handech nakupují dokonce i celebrity a módní ikony, které jsou pro nás, „obyčejné smrtelníky“, inspirací.

Zatímco v zahraničí jsou stále oblíbené především kamenné obchody, Češi preferují pohodlný nákup přes internet. Vedle klasických e-shopů s novou módou tak vzniká i bezpočet virtuálních second handů, ve kterých si vybere opravdu každý. Za zmínku stojí modanet.cz, second-hand.cz, tomcatmoda.cz nebo levnamoda.cz. Pokud jste doposud nad nákupem oblečení z druhé ruky váhali, odhoďte předsudky a směle do toho. Ale varujeme vás. Jakmile jednou začnete, už nikdy nedokážete přestat…