Hobby

Splňte si svůj dětský sen a staňte se strojvůdcem vlastního vláčku

Patříte mezi milovníky všeho, co má několik set tun a jezdí po kolejích a od malička jste hltali Večerníček o mašinkách? Pokud jste se doposud nedostali do řad strojvedoucích a se slzou v oku sledujete každý vypravený vlak, nezoufejte. Splňte si svůj dětský sen alespoň z části a pořiďte si domů modelové kolejiště, díky kterému se i vy můžete každý den vcítit do role strojvedoucího a užít si spoustu zábavy s vašimi dětmi. I ty jistě v modelech vláčků naleznou zalíbení a budou vás ve vašem koníčku podporovat. A kdo ví, jednou se možná sami postarají o to, aby se vaše soukromá železnice rozšířila o nové typy vláčků, které budou sdílet zase se svými dětmi.

Vlaky nás fascinují od nepaměti

Modelové vláčky jsou populární od nepaměti. Stovky či tisíce koňských sil, které pohánějí „železné oře“, nás fascinují od doby, kdy v roce 1769 sestrojil francouzský důstojník J. Cugnot první parní lokomotivu. Dosahovala maximální rychlosti v řádu jednotek kilometrů za hodinu, ale byla předzvěstí toho, že vlakovou dopravu čeká slibná budoucnost. Jen tak pro zajímavost, nejrychlejší parní lokomotiva s všeříkajícím názvem A4 – Mallard dosáhla rychlosti 203,5 km/h. Vraťme se však k tomu, co nás zajímá a tím je modelové kolejiště.

Postavte si své vlastní kolejiště i vy

Pokud jste se rozhodli, že si miniaturní vláček a vše, co k němu patří, pořídíte, obraťte se na společnost Happy Model s.r.o., která se prodejem vlakových souprav zabývá již od roku 1992. Nabízí široké spektrum modelů vlaků, kolejišť, krajinek, figurek a dalších prvků, bez kterých se modelové kolejiště neobejde. Vybrat si můžete mezi parními, dieselovými i elektrickými mašinkami, které jsou k mání v mnoha měřítkách. V nabídce nechybí ani ultramoderní vysokorychlostní vlaky a nejrůznější typy vagonů.

Na své si však přijdou i ti, které spíše než vlaky, zajímají modely aut, letadel či lodí. I ty mají totiž v sortimentu výrazné zastoupení. V hojném počtu jsou zastoupeny i domečky a stavby a specifická kategorie military modelů. Ale dost bylo slov, prohlédněte si kouzelné vláčky TT, autíčka a další krásné hračky pro dospělé sami. Najdete je na webu happymodel.cz.