Dovolená a cestování

Tip na výlet: Poznejte Náchod a okolí!

Tipů na pohodový výlet není nikdy dost. Pokud vás to už doma nebaví a máte za to, že jste už všechny zajímavé lokality procestovali křížem krážem, vydejte se do Náchoda. Historie města sahá do 13. století, kdy jím procházela stará obchodní cesta spojující hlavní město s Kladskem. V té době vyrostl v Náchodě hrad, mezi jehož pozdější majitele patři i český král Jan Lucemburský. Postupem času se zvýšili nároky majitelů na komfort a tvrz se postupně transformovala na luxusní zámek. Ten stojí v Náchodě dodnes a patří mezi největší lákadla, kvůli kterým do města míří turisté z blízkého i dalekého okolí. Tím samozřejmě výčet důvodů, proč byste měli Královéhradecký kraj navštívit, nekončí. Prozradíme vám, co byste si během výletu neměli nechat ujít, ale také typ na levné a velmi útulné ubytování Náchod.

Zámek Náchod se v roce 2001 zařadil mezi národní kulturní památky České republiky kromě jiného si v něm můžete prohlédnout bohatou sbírku bruselských gobelínu a maleb. Pokud vás památky neomrzí ani po exkurzi zámku, vydejte se po stopách dalších architektonických skvostů, které najdete přímo v centru Náchoda. Za zmínku stojí Kostel svatého Vavřince z roku 1355, historická radnice, ale také celá řada sousoší či velká historická kašna před poštovním úřadem.

V samotném náchodě je toho k vidění mnohem více. Nadšenci do militarismu ocení přítomnost pěchotního srubu Březinka a sportovci zase upravené lyžařské sjezdovky Maliňák a Brabák (důvod, proč se do Náchoda vydat i průběhu zimních měsíců). V blízkém okolí je množství zajímavých lokalit ještě větší – pevnost Dobrošov, Babiččino údolí, zámek v Novém městě nad Metují, dům Boženy Němcové v České Skalici a samozřejmě nedaleké Krkonoše, Orlické hory nebo Teplicko adršpašské skály.

Na dovolené v Náchodě a okolí se skutečně nudit nebudete a aby byly vaše zážitky ještě lepší, ubytujte se ve vyhlášeném hotelu Náchod Bonato. Zajímá vás, v čem že je vyhlášený? Především díky restauraci, která uspokojí i chuťové buňky nejnáročnějších gurmánů. Společně s komfortně zařízenými pokoji a strategickou polohou, jde o jedno z nejlepších míst, kde můžete složit hlavu a odpočinout si po celodenních výpravách po místních zajímavostech. Další informace o ubytování najdete na www.bonato.cz.