Zdraví

Až 8 kg měsíčně můžete zhubnout i přirozeně!

Sněhová pokrývka co nevidět roztaje a dlouhé kabáty, které zakrývají naše přebytečné kilogramy, z našich šatníků nadobro zmizí. Pokud se jarní oblevy děsíte jako čert kříže a pomyšlení na to, že se svému okolí ukážete v celé své kráse, vám nedá spát, dostaňte se zpátky do formy. Jistě, to se lehce řekne, ale o to hůř udělá. Tuková tkáň, kterou jsme si po několik měsíců úspěšně pěstovali, se jen tak jednoduše neztratí. Nevěřte „zaručeným“ receptům, díky kterým prý zhubnete za měsíc desítky kilogramů – drtivá většina koktejlů a pilulek zkrátka nefunguje. Jde o podlé reklamní triky, díky kterým hubnou leda tak naše peněženky.

Proč hubnout drasticky, když to jde přirozeně

Možností, jak viditelně zhubnout, je poměrně dost, ovšem většinou jde o drastické diety s jojo efektem. Podle odborníků by mělo hubnutí probíhat stejně přirozeně jako přibírání. Těch patnáct kilo navíc jste přece také nepřibrali přes noc. A nebo ano? Nečekejte od svého organismu zázraky a neodepírejte mu to, co potřebuje. Pocit hladu navíc přispívá k výraznému zpomalení celého procesu, tělo si jednoduše šetří tuky na horší časy. Mnohem efektivnější je zdravá dieta, jejíž podstatou je pravidelný příjem nutričně vyvážených porcí. Jedině tak se tělu dostane to, bez čeho se neobejde, ale jen v takovém nezbytném množství. Nebudete nijak strádat a nebude vám činit problém dietu dodržovat dlouhodobě.

Dieta, kterou si zamilujete

Mezi nejoblíbenější formy hubnutí bezesporu patří i krabičková dieta. Ta je založena na výše zmíněném principu, ale má i další výhody. Jídelníček sestavují profesionální výživoví poradci a k vám domů je dopraví kurýr. Odpadne vám tak nutnost přípravy jídla a ušetříte spoustu času. Vaši ledničku můžete nechat prázdnou – obsah krabiček vám bude úplně stačit. Průměrný úbytek váhy přitom činí pěkných 1 – 2 kilogramy týdně a samozřejmě bez jojo efektu. Chcete-li zhubnout přirozenou cestou, rozhodně se krabičkové dietě nevyhýbejte.