Technika

Údržba a servis vysokozdvižného vozíku očima odborníka

Vysokozdvižný vozík je nedílnou součástí skladové i mimoskladové logistiky. Pokud se bez tohoto pomocníka neobejdete ani vy, pak je dnešní manuál určen právě pro vás. Ve spolupráci s autorizovaným servisem VZV Desta Olomouc jsme pro vás připravili několik praktických tipů ohledně výběru, údržby a servisu vysokozdvižného vozíku.

Jak vybrat vysokozdvižný vozík?

Vyskozdvižné vozíky podléhají neustálým inovacím a v současné době je na trhu široké spektrum techniky. Při výběru se řiďte dle požadované nosnosti, druhu pohonu, typu manipulace a druhu manipulovaného materiálu.

Jednotlivé typy vysokozdvižných vozíků jsou určeny pro specifické úkony. Proto si předem ujasněte, jaký materiál budete přepravovat, kde se bude VZV pohybovat (ve skladu, nebo venku) a v neposlední řadě nezapomeňte zohlednit také nosnost.

Ve vnitřních prostorách nachází využití především elektrické vysokozdvižné vozíky, které jsou tiché a úsporné. K převozu europalet slouží nízkozdvižné vozíky a pro následné stohování palet zase ručně vedené vozíky. V exteriéru vám přijde vhod vysokozdvižný vozík se spalovacím motorem. Ohledně výběru konkrétního modelu si nechte poradit od specialistů.

Každodenní údržba VZV

Vysokozdvižné vozíky to nemají jednoduché a často jsou v plném provozu takřka po celý den. Chcete-li předejít nežádoucím technickým problémům, nezanedbávejte pravidelnou údržbu. Na značce vašich VZV nezáleží, i ty nejkvalitnější stroje vyžadují péči, která zvýší životnost. Kromě toho se vám může podařit odhalit právě vznikající poruchu a zabráníte tomu, aby se z ní stala rozsáhlejší závada. Níže uvedené kroky doporučujeme praktikovat po každých 8 motohodinách:

  • Vozík očistěte, včetně přídavného zařízení.
  • Zkontrolujte dotažené šroubové spoje, upevnění nosných vidlic a případně i přídavné zařízení
  • Zkontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách a z plášťů odstraňte cizí tělesa. V případě potřeby pneu dohustěte.
  • Zkontrolujte těsnost a funkce hydrauliky (stačí, když si ji prohlédnete).
  • Zkontrolujte a případně dotáhněte matice upevňující disky kol.
  • Zkontrolujte funkce řízení.
  • Zkontrolujte chladící kapalinu a množství brzdové kapaliny (včetně funkčnosti brzd).
  • Zkontrolujte osvětlení, kontrolky a přístroje.
  • Zkontrolujte indikátor znečištění vzduchového filtru.

Pravidelná a důsledná údržba vám ušetří spoustu starostí (a peněz), nicméně počítejte s tím, že se návštěvě servisu tak jako tak nevyhnete. A podobně, jak jste si dali záležet na výběru VZV, byste neměli podcenit ani výběr servisu.

Proč se obrátit na firmu Desta – servis VZV Olomouc?

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAutorizovaný servis VZV Olomouc – Desta servis Těšetice zajišťuje komplexní servis manipulační techniky. Firma se opravami vysokozdvižných vozíků zabývá již od roku 1995 a spolupracují s ní menší i významní klienti.

Běžné opravy vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky provádí technici přímo u zákazníka, což vám ušetří spoustu času. Závady středněvelkého nebo většího charakteru a generální opravy provádí technici ve firemní dílně.

Servis vysokozdvižných vozíků Olomouc Desta zajišťuje opravy techniky těchto značek: Balcanacar, BT, Caterpillar, Cesab, Daewo, Desta, Fiat, Glywice, Hyster, Linde, Mitsubishi, Nissan a Toyota. Samozřejmostí je vysoká míra odbornosti techniků, individuální přístup ke všem klientům a příjemné ceny.

Desta Olomouc provádí také prohlídky, opravy a montáž plynových zařízení a v neposlední řadě také školení řidičů. Chcete-li, aby bylo o vaše vysokozdvižné vozíky skvěle postaráno, neváhejte. Další informace najdete na servis-vzv-olomouc.cz.

A abychom nezapomněli, firma zajišťuje také prodej a montáž pneu na vysokozvdižné vozíky. V nabídce najdete značky Solideal, Continental, Voltyre, Kama, Mitas a Trelleborg.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *