Bydlení

Umělý kámen zcela změní charakter Vašeho domu

Každý milovník moderního a útulného bydlení neustále hledá něco, čím by se mohl dokonale odlišit od ostatních a jeho obydlí by vynikalo v širokém okolí. Přesně tuto funkci plní kámen, přesněji kamenné obklady, který je stejně tak nevyzpytatelný, jako příroda sama. Alespoň, co se týká jeho barev a provedení. Stejně tak sebou však kámen přináší spousty nevýhod, mezi kterými vyčnívá především vysoká hmotnost, špatná opracovatelnost a náročnější pokládka. Máme pro Vás však zajímavou alternativu!

V poslední době získává až neuvěřitelnou oblibu umělý kámen. Umělý kámen je výrobek, který je vyrobený typicky ze speciální betonové směsi, která je obohacena o složky, které zlepšují její celkové vlastnosti. Tím se rozumí například fakt, že umělý kámen je nesrovnatelně lehčí, oproti přírodnímu kameni. Proto je možné tyto obklady umisťovat i na zateplené fasády, či jiné méně nosné konstrukce. To však vyžaduje správný postup při pokládce tohoto druhu obkladu.

Umělý kámen zcela změní charakter Vašeho domu, především pak, pokud ho umístíte na fasádu. Lze ho však vidět i na plotech, soklech, opěrných zídkách a podobně. V poslední době se čím dál více kamenné obklady objevují i v našich interiérech. To už pak ale většinou nehovoříme o umělém kameni z betonu, nýbrž o sádrových obkladech, které jsou ještě lehčí a také nutno říci i levnější. Název imitace kamene, jak se někdy obklady tohoto typu označují, je skutečně na místě, protože pouhým okem jsou téměř nerozeznatelné od kamene přírodního.

Obklady imitující kámen oprošťují stavitelství a moderní bydlení od strohé architektury a nabízejí přirozený a neokoukatelný vzhled, který neurazí žádného člověka, který si potrpí na krásu. Imitace kamene formou obkladů jsou precizní v každém detailu a jejich struktura je – díky špičkovým technologickým metodám – naprosto nepravidelná a zvrásněná.

Sečteno a podtrženo příroda a člověk k sobě neodmyslitelně patří a obliba kamenných obkladů to jen potvrzuje. Na první pohled obyčejné materiály jako beton a sádra umožňují vzniku skutečným skvostům. Umělý kámen, nebo-li imitace kamene jsou naprostým fenoménem dnešní uspěchané doby. Tak se alespoň na chvíli zastavte a pojďte se společně s námi pokochat. Nebudete litovat.

www.obkladyrepa.cz

grenada-1

laugaracio

nepal