Bydlení

V moderním bydlení se meze nekladou

Minulé generace to měly s bydlením, respektive s jeho zařizováním, poměrně jednoduché. Každá éra se nesla v jediném stylu a s trochou nadsázky můžeme tvrdit, že nebylo moc co vymýšlet. V některých dekádách byl u nás dokonce výběr dekorací a nábytku do jisté míry poměrně omezený a domácnosti působily poněkud unifikovaným dojmem. Dnes je situace diametrálně odlišná a rozhodování se, v jakém duchu bydlení zařídíme, nám zabere ještě více času než samotná realizace.

Od retra až po futurismus

Fantazii se meze nekladou a vzhledem k pestré nabídce vybavení bytu není problém zařídit domácnost tak, jak jsme o ni vždy snili. Máte rádi retro? Poohlédněte se po spotřebičích, které jako by přicestovaly časem z 60. let. Nebo snad toužíte bydlet jako na zámku? I v tomto ohledu mají výrobci co nabídnout a není problém sehnat nábytek, který jako by z oka vypadl tomu, co jste viděli při poslední exkurzi honosného letohrádku. To samé platí i o ultramoderních kouscích, které budou aktuální i za několik desítek let. Zkrátka a dobře, nabídka je obrovská a je jen na nás, jakou si doma vytvoříme atmosféru.

Nejde však pouze o design jako takový, ale i o širokou nabídku materiálů. Dřevo, sklo, plasty, kámen – nic není tabu a výběr je opět otázkou vkusu.

Nevíte, kde hledat inspraci?

Pokud stojíte před realizací nového nebo rekonstrukcí stávajícího bydlení i vy, ale nevíte si rady, jak začít, nechte se inspirovat. Nemusíte utrácet za magazíny o bydlení – spoustu informací najdete zdarma na internetu. Doporučujeme portál bydleni21.cz, na kterém pravidelně vychází zajímavé články plné praktických rad a tipů. Pravidelnými čtenáři by se měli stát i ti, kteří jsou se svým bydlením spokojení – vždycky se najde způsob, jak ho vylepšit a zútulnit. Dělá-li vám starosti zahrada, čtěte kutilzahradnik.cz. I zde se dozvíte to, co už jste dávno měli vědět a samozřejmě i něco navíc. Zahradu, kterou vám bude každý soused závidět, vytvoříte i svépomocí. Zkuste to i sami a tím spíš budete s výsledkem spokojení!