Bydlení

Velmi praktická podlaha

Stojíte před rekonstrukcí vaší nemovitosti nebo si jen chcete dopřát velmi praktické podlahové vytápění? V obou případech se budete potýkat s pokládkou nové podlahy. Co byste odpověděli na otázku, který stavební materiál je pro to nejvhodnější? Pokud by byla odpověď beton, měli byste rozšířit své obzory a upřít svou pozornost na anhydrit. Tento stavební materiál je v mnoha ohledech praktičtější a plně nahradí beton. Chcete-li ušetřit, zkrátit si dobu realizace a navíc neohrozit statiku nemovitosti, určitě se vám bude tento stavební materiál zamlouvat.

Jaký je vlastně anhydrit?

Oblíbenost anhydritu vyplývá zejména v pevnosti v tahu za ohybu. Velmi rychle tuhne a dá se vysoušet již za 24 hodin. Pokládka je tak velmi rychlá a není během ní čas na opravy nerovností. Pokud se na realizaci anhydritové podlahy necítíte, měli byste si k ní přizvat stavební firmu, která má s anhydritem zkušenosti. Vyhnete se tak nepříjemnostem se špatně položenou podlahou. Nevýhoda nutných zkušeností se však pojí s celkovou úsporou, kterou vám anhydritová podlaha ve výsledku přinese. Vzhledem k tomu, že je položena napoprvé, nebudete nuceni platit za opravy. Odpadá také nutnost štěrkování. Pakliže se chystáte na realizaci anhydritové podlahy do celého domu, ušetříte velmi pěknou částku.

Proč je anhydrit vhodný pro podlahové vytápění

Rozhodli jste se, že si zpříjemníte domov podlahovým vytápěním? V dnešní době již není výsadou bohatých, ale vzhledem k cenové nenáročnosti si ji může pořídit opravdu každý. Je dobré vědět, že anhydrit je homogenní a velmi dobře se prohřívá. Je proto ve spojení s podlahovým vytápěním vhodnější, než beton.

Chcete perfektní podlahu?

  • Anhydrit vaši stavbu nezatíží, jako beton
  • Anhydrit je v konečném součtu levnější
  • Anhydrit je možno vysoušet za čtyřiadvacet hodin