Elektronika

Vinotéka není jen pro znalce

My Češi jsme sice národ pivařů, což ovšem neznamená, že si čas od času nedáme skleničku dobrého vína. Vždyť pěstování vinné révy má v našich končinách dlouholetou tradici a byla by škoda všechen ten lahodný mok exportovat někam do ciziny. A protože se blíží vánoce a všichni usilovně přemýšlíme, jakým potěšit své blízké, nebylo by od věci popřemýšlet nad nákupem speciální ledničky na víno. Ta potěší nejen znalce vín, ale i běžné konzumenty, kteří potřebují vhodné místo na uskladnění otevřených lahví, které nechtějí vylít jen proto, že je nevypili naráz.

Vybíráme vinotéku

Chladničky na víno mají mnoho podob a to nejen co se týče velikosti, ale i designového provedení. Zatímco cena nejlevnější lednice na víno začíná na několika málo tisících, za tu opravdu luxusní dáte i desetinásobek. Nedělejte proto unáhlené závěry a před nákupem si ujasněte vaše požadavky. Máte-li doma několik málo lahví a navíc bydlíte v nepříliš prostorném bytě, bude pro vás vhodná některá z menších chladniček. Ty se dají pořídit i jako vestavné spotřebiče a nezabere víc místa než je nezbytné. Fajnšmekři sáhnou po prosklené lednici potažené kůží, která pojme i několik desítek lahví. Všechny moderní vinotéky jsou prošpikovány moderní technologií, díky které velmi rychle chladí a neodebírají příliš mnoho energie. Provoz je navíc velmi tichý.

Perfektním místem pro nákup malé chladničky i velké gastro vinotéky je specializovaný e-shop winehouse.cz, ve kterém stejně dobře pořídíte i veškeré příslušenství. A aby vaše nová domácí vinotéka nezela prázdnotou, nezapomeňte si objednat také několik lahví vašeho oblíbeného vína…