Zvířata

Víte, čím krmit dospělého psa?

Záleží-li vám na svém zdraví, pak si jistě dáváte dobrý pozor na to, co jíte. Skladba jídelníčku totiž úzce souvisí s životním stylem a jako taková by měla být individuální. A možná vás to překvapí, ale podobně na tom jsou i naši čtyřnozí kamarádi. Každé plemeno má specifickou stavbu těla a zatímco někteří většinu dne prolenoší na pohovce, jiní se naopak téměř nezastaví. Chcete-li, aby byl váš mazlíček v perfektní kondici, budete muset při výběru krmiva zohlednit spoustu faktorů.

Jakmile pes dosáhne na 90 % své předpokládané hmotnosti (respektive průměrné hmotnosti daného plemena), můžeme o něm hovořit jako o dospělém. A jako takový potřebuje krmivo s obsahem živin určeným psům, kteří již ukončili fázi růstu. Menší plemena dospívají okolo sedmi až osmi měsíců, větší rostou i déle než rok. V momentě, kdy dospěje, musí dostávat kompletní a vyváženou stravu a to v takovém množství, které je adekvátní k jeho velikosti, stáří a výkonu. Neméně důležitý je i počet jídel za den, poměr bílkovin a tuků či poměr suchého krmiva a konzerv.

Pejskům často dopřáváme také pamlsky a další pochoutky, které jim sice chutnají, ale nejsou příliš zdravé. Ve velké míře jim mohou způsobit zdravotní komplikace a některá jídla bychom měli zcela odepřít. Zajímá vás, která?

Odpověď na otázku, jak vybrat vhodné krmivo pro dospělého psa, čím se řídit a na co si dát pozor, najdete na http://www.krmivo-ihned.cz/clanek/jak-vybrat-spravne-krmivo-pro-psa/. Pokud vám na vašem pejskovi záleží, měli byste si zmíněné odborné rady vzít k srdci.