Technika

VPS aneb proč mít vlastní server, když můžeme mít virtuální?

Svět internetu se v posledních několika letech výrazně změnil. Pamětníci (ovšem ne se slzou v oku) vzpomínají na takřka astronomické částky, které museli platit za webhosting a ještě vyšší náklady za provoz vlastního serveru. Karta se však obrátila a cena hostingových služeb výrazně klesla. Kromě toho přibyla celá řada užitečných služeb a jednou z nich je i VPS neboli virtuální server. Jde o vyhrazenou část fyzického serveru, která je ideálním řešením pro provozovatele náročnějších webů. Jednoduše pro ty, kterým obyčejný hosting nestačí. Často se využívá i k provozu většího množství menších webů. V konečném součtu je totiž „vépéesko“ mnohem levnější než několik běžných hostingů.

Největší výhody virtuálních serverů

Ani tím ovšem výhody virtuálních serverů nekončí. Oproti vlastnímu „železu“ se o virtuál nemusíte starat a přesto disponujete skvělým výpočetním výkonem. V případě potřeby je možno výkon kdykoliv navýšit. Samozřejmostí je možnost instalace libovolného operačního systému (Windows, Linux…) a všechny benefity, které očekáváte od fyzického hardware. Operační systém lze nainstalovat velmi jednoduše a to přímo přes administrační rozhraní. Nebudete tak muset nikam chodit a vše vyřídíte z pohodlí domova. Přes virtuální mechaniku do rozhraní virtuálního serveru vložíte instalační médium a postupujete jako při běžné instalaci.

Cool VPS od Coolhousing

A u kterého webhostera dostanete nejlepší nabídku? Firem, které nabízí kvalitní služby, je poměrně dost, ale nám se zalíbila nabídka na virtuální servery od Coolhousing. Ten nabízí spoustu muziky za málo peněz a kromě výše zmíněných výhod také plně automatizovanou správu linuxového serveru, díky které ušetříte za případného správce. Praktická je i každodenní automatická záloha, díky které můžete v případě jakýchkoliv problémů jediným kliknutím vše vrátit zpět do původního stavu. Nepřijdete o data ani o nastavení VPS. V systému jsou vždy uchovány kompletní zálohy z tří předchozích dnů. Zálohu však můžete provést i manuálně a uchovat si ji v systému jak dlouho chcete. Další informace o parametrech a aktuální tarify najdete na webu coolhousing.net.