Móda

Vybíráme pilník na nehty. Který je ten nejlepší?

Pečlivě upravené ruce jsou devizou pravé dámy. Ať už pravidelně navštěvujete nehtové studio nebo se o nehty staráte sama, měla byste mít vždy po ruce pilník. Zaměřili jsme se na vlastnosti tří typů, které jsou na trhu k mání. Proč byste si měla vybrat skleněný a nikoliv kovový či papírový? Odpovědi se dozvíte v tomto článku!

1.) Kovový / safírový pilník

Kovové pilníky byly ještě relativně nedávno jedinou možností, jak si upravit nehty. Z jiných materiálů se nevyráběly a ženy byly rády alespoň za něco. Proto příliš neřešily, jaké mají kovové pilníky výhody či nevýhody a jednoduše si na ně zvykly. V současné době jsou k dostání v mnoha velikostech a s různými variantami hrubosti pilovací plochy. Nutno podotknout, že s ohledem na jejich vlastnosti jsou v prodeji jen ze zvyku.

Jedinou výhodou kovových pilníků je dlouhá životnost, kterou ovšem zkracuje skutečnost, že se docela rychle ztupí a jsou nepoužitelné. K nevýhodám patří třepení a lámání nehtů.

2.) Papírový pilník

Papírové pilníky na nehty jsou lepší než kovové, protože se kvůli nim nehty netřepí. Na trhu jsou velmi jemné i hrubé varianty. Používají se na přírodní i umělé nehty a po použití je lze desinfikovat. Nesmí se však sušit na sluníčku či topení, protože by se mohly zkroutit. Nevýhoda spočívá v krátké životnosti – papírový pilník se rychle opotřebuje.

3.) Skleněný pilník

Hitem posledních let jsou skleněné pilníky, které se vyrábí v různých velikostech, a to jako jednostranné i oboustranné. Jsou hygienické, lze je desinfikovat a co je nejlepší – pilovací plocha se neobrušuje ani netupí a nehty jsou po ošetření hladší, netřepí se a nezatrhávají.

Klasické skleněné pilníky však mají také nevýhodu – jsou velmi křehké, a proto nejsou vhodné pro nošení v kabelce bez ochranného pouzdra.

Resumé zní jasně – skleněné pilníky jsou ve všech směrech lepší než kovové a papírové. No a pokud máte strach z toho, že vám křehké sklo nevydrží příliš dlouho, vsaďte na skleněný pilník Bohemia Crystal z kvalitního tvrzeného skla se zvýšenou odolností v případě pádu.

Kvalitní skleněný pilník jako stylový doplněk

Proč nespojit příjemné s užitečným? Skleněné pilníky na nehty Bohemia Crystal jsou:

šetrné – brusná plocha je díky chemickému leptání rovnoměrná, takže se nehty netřepí ani jinak nepoškozují.

odolné – výrobce používá kvalitní tvrzené sklo, což z pilníku činí nezničitelné pomocníky.

účinné – brusná plocha se při běžném používání nezničí a vždy rychle nehty upraví do požadovaného tvaru.

hygienické – sklo nenasakuje vlhkost, takže se na něm nedrží plísně. Stačí, když pilník po ošetření opláchnete vodou.

stylové – pokud se nespokojíte s průměrem, okamžitě se zamilujete do luxusních řad, které jsou zdobeny krystaly SWAROVSKI, ruční malbou nebo laserovým gravírováním.

Prohlédnout si je můžete na e-shopu Crystales.