Bydlení

Vybíráte vchodové dveře? Přečtěte si, jak neprohloupit a zvolit ty nejlepší

Pokud vaše bydlení prochází celkovou rekonstrukcí, jistě se nakonec dostanete také k výměně vstupních dveří. Jak si při výběru počínat? Základní tipy se dočtete v tomto článku.

Jsou lepší plastové, nebo bezpečnostní dveře?

Zásadní otázka souvisí s volbou mezi bezpečnostními a plastovými dveřmi. Zde byste se měli řídit selským rozumem – ačkoliv jsou plastové vstupní dveře cenově dostupnější, díky bezpečnostním dveřím bude vaše domácnost mnohem lépe zabezpečena. Ale samozřejmě nejde pouze o samotné vstupní dveře, ale také o dveřní kování – i to by mělo být bezpečnostní.

Slušné zabezpečení však nabízí i vstupní dveře, které sice nespadají do třídy bezpečnostních, ale jsou precizně vyrobeny z kvalitních materiálů.

K dalším požadovaným vlastnostem patří dobrá tepelná a hluková izolace, moderní vzhled a snadná údržba.

Nakupujte u specializovaného prodejce

Pokud si s výběrem vchodových dveří nevíte rady, obraťte se na renomovaného odborníka. Jistě vás procesem provede a objasní vše, co byste měli o dané problematice vědět. Ke klíčovým faktorům patří bezpečnostní třída, umístění a rozměry (potřebujete dveře do bytu, nebo do domu?), materiál, designové provedení, odolnost proti požáru, příslušenství atd.

Specializovaní prodejci obvykle nabízí dveře v různých cenových hladinách – ekonomické modely i luxusnější varianty.

Kde seženete vchodové i vnitřní dveře?

Sháníte-li kromě vchodových dveří také vnitřní zašupovací dveře, poohlédněte se po nich na www.jis.cz. Český výrobce s více než 25 letou tradicí bedlivě sleduje současné trendy a nabízí široké spektrum certifikovaných dveří (plastové, hliníkové i dřevohliníkové) prvotřídní kvality. V nabídce nechybí ani balkónové dveře a související produkty. S rozhodováním vám ochotně poradí kvalifikovaný personál.