Dovolená a cestování

Vydejte se na dovolenou po vlastní ose ve vypůjčeném karavanu

Toužíte po netradiční dovolené, na kterou budete vzpomínat celých život? Pokud vás již omrzely klasické pobytové zájezdy, vydejte se do světa po vlastní ose v pronajatém karavanu. Cestování v obytném voze má nezaměnitelné kouzlo a nebudete se díky nim muset vázat na jedno jediné místo. Trend, který se k nám dostal ze zahraničí, nabývá na popularitě i mezi českými turisty a v příštích letech můžeme očekávat opravdový boom.

S cestovkou nebo karavanem?

Dovolená, kterou vám od A do Z zajistí cestovní kancelář má samozřejmě něco do sebe. Nemusíte se o nic starat a jednoduše nastoupíte do autobusu/letadla a necháte se odvézt do cílové destinace. Tam však kolikrát zjistíte, že všechny atraktivní zajímavosti nejsou tak blízko vašeho ubytování, jak se vám mohlo na první pohled zdát a nezbude vám, než shánět adekvátní spoje, zapůjčit si na místě vozidlo nebo strávit pobyt v okolí svého ubytování. A co teprve, když se začnete nudit hned dva dny po příjezdu? V tom případě vám nezbude, než zbytek pobytu nějak „doklepat“ a příště vybírat zájezd svědomitěji. Kdybyste byli mobilní, nikdy by se vám něco podobného přihodit nemohlo.

Cestování ve velkém stylu

Pronájem obytných vozů představuje perfektní alternativu pro všechny, kteří se nechtějí na nikoho vázat a rádi by prožili dovolenou podle svých představ. Díky karavanu stihnete obrazit mnohem více zajímavých míst a až vás to přestane bavit, šlápnete na plyn a vyrazíte někam jinam. Další výhodou, která hraje ve prospěch takovéto formy dovolené je i komfort. Moderní karavany se chlubí perfektním vybavením, díky kterému vám nebude vadit ani velmi dlouhá cesta.

Odpůrci cestování obytným vozem se sice ohrazují cenou za výpůjčku karavanu, a ovšem přihlédneme-li k tomu, že v něm může cestovat až šest osob, dostaneme se k opačnému výsledku. Budete-li cestovat se svými přáteli a rozpočítáte náklady, vyjde vás dovolená velmi levně.

Buďme ale konkrétní. Půjčovna karavanů, kterou provozuje Jan Streichsbier se pyšní zánovními vozy Fiat McLouis Glamys 25G, ve kterých najdete lednici s mrazničkou, tříplotýnkový vařič, systém pro ohřev teplé vody, televizi s DVD přehrávačem, velkou garáž a spoustu dalšího příslušenství, které vám cestování maximálně zpříjemní. Podmínky výpůjčky a aktuální ceníky najdete na webu pronajem-karavany.cz. Půjčovna obytných vozů vám umožní realizovat dovolenou tak, jak jste si ji naplánovali.