Technika

Notebook s porouchaným displejem nemusí být na odpis. Nechte si ho výhodně opravit!

Není to tak dávno, kdy byly notebooky nedostupným artiklem a mohli si je dovolit jen ti movitější. V současné době je to úplně jinak a přenosné počítače téměř nahradily klasické desktopy. Notebook si díky cenové dostupnosti pořídili i jeho zarytí odpůrci a málokdo se dnes uchýlí ke koupi nepraktického stolního PC. S nízkou cenou jde bohužel ruku v ruce i kvalita použitých materiálů a komponentů. Zatímco někdejší laptopy vydržely v provozu pěknou řádku let, dnes se dá v takovém případě hovořit spíše o štěstí.

Notebooky jsou poruchovější než kdysi

Poruchovost se bohužel netýká jen nejlevnějších modelů, službu relativně často vypovídají i poměrně drahé kousky. Vzhledem k nízké ceně mnoho uživatelů řeší problémy koupí nového stroje a nahrává tomu i cena opravy notebooku, která je mnohdy vyšší než cena bazarového počítače stejného typu.

Na druhou stranu připouštíme, že v dobrém servisu není oprava od věci. Technik s dostatečnými zkušenostmi dokáže opravit i komponenty, které by v jiném servisu vyměnily za nové a v takovém případě se se oprava opravdu vyplatí. Jedním ze servisů, které nabízí komplexní služby je i společnost EGOS CZ, která si poradí i takovými komplikacemi jako je výměna displeje u notebooku.

Prasklý displej? Žádný problém…

Ani prasklý displej by po vás neměl být důvodem ke koupi nového notebooku. Stačí, když se obrátíte na servisní středisko od EGOS CZ a obratem se dozvíte detaily o závadě a přesnou cenu opravy. Diagnostika je zcela zdarma a budete-li s cenou za výměnu souhlasit, nebudete muset platit dopravu.

Kvůli odlišnému systému oprav (technici se snaží komponenty opravit a nikoliv vyměnit za nové) je konečná cena za servis mnohem nižší než v případě většiny ostatních servisů. Skvělým příkladem je oprava poruchové základové desky u oblíbeného modelu HP Pavillion DV2000 serie, která se jinak řeší výměnou. Technici z EGOS CZ ji umí opravit, čímž se náklady za servis podstatně sníží.

Dojdou-li technici k závěru, že by byla oprava příliš nákladná nebo dokonce nerealizovatelná, budete moct nefunkční notebook výhodně prodat. To samé platí i o LCD televizi nebo monitoru – i ty EGOS CZ vykupuje. Další informace najdete na webu www.servis-notebooku.com.