Finance

Vyplatí se investovat do zlata? Rozhodně ano!

Kdo šetří, má za tři. Ale jak ušetřit, když inflace znehodnocuje úspory? Jednou z možností je spořící účet, nicméně úroková míra je tak malá, že s ní je je spokojen jen málokterý klient. Ti, kteří touží po opravdu zajímavých výnosech, mohou peníze investovat skrze nejrůznější finanční skupiny. Toto řešení však znamená podstoupit vysoké riziko. A přitom je to tak snadné – mnohem vyšší výnos než spořící účet a přesto naprostou jistotu uchování hodnoty uložené částky vám přinese spoření ve zlatě.

Zlato je již od nepaměti uchovatelem hodnot. Platilo to vždy, dokonce i v dobách ekonomické krize a během válek. Investiční zlato je globálně uznávanou komoditou, drží si cenu (která v průběhu času roste) a je velmi likvidní. Můžete do něj investovat jednorázově i dlouhodobě.

Je lepší jednorázová, nebo dlouhodobá investice?

Máte-li naspořeno bokem, pak je pro vás jednorázová investice do zlata ideální. Můžete investovat do zlatých slitků nebo zlatých mincí. Stačí si vybrat u některého z obchodníků se drahými kovy (např. Gold Delivery s.r.o.www.golddelivery.cz) a osobně si kov ve zvolené formě převzít. Nabízí se také možnost nechat jej v bezpečnostním trezoru (a kdykoliv si ho převzít). Jednorázová investice je vhodná v případě vyšší naspořené částky. Zlato lze kdykoliv okamžitě prodat a opět získat hotovost.

Neméně zajímavé je i dlouhodobé spoření, které probíhá podobným způsobem. U obchodníka si založíte speciální účet, na kterém budete spořit (frekvence a výše vkladu je na vás). Poté, co dosáhnete cílové částky, pro vás obchodník zakoupí minci nebo slitek (výběr je opět na vás). Poté si zlato vyzvednete, nebo necháte v trezoru.

Zlato je jistota, na kterou se můžete spolehnout

Investice do zlata je příležitost, jak předejít znehodnocení naspořených peněz a nastřádat si na důchod. Stejně dobře poslouží i jako prostředek ke spoření pro děti. Jde o jednu z mála jistot (či dokonce jedinou?), kterých se vám v investičním oboru dostane. Nespoléhejte se na to, že stát stabilizuje důchodový systém a stejně tak dejte svým dětem do života kapitál, který jim usnadní začátky. Zlato se vyplatí.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *