Finance

Vyplatí se investovat do zlata? Rozhodně ano!

Kdo šetří, má za tři. Ale jak ušetřit, když inflace znehodnocuje úspory? Jednou z možností je spořící účet, nicméně úroková míra je tak malá, že s ní je je spokojen jen málokterý klient. Ti, kteří touží po opravdu zajímavých výnosech, mohou peníze investovat skrze nejrůznější finanční skupiny. Toto řešení však znamená podstoupit vysoké riziko. A přitom je to tak snadné – mnohem vyšší výnos než spořící účet a přesto naprostou jistotu uchování hodnoty uložené částky vám přinese spoření ve zlatě.

Zlato je již od nepaměti uchovatelem hodnot. Platilo to vždy, dokonce i v dobách ekonomické krize a během válek. Investiční zlato je globálně uznávanou komoditou, drží si cenu (která v průběhu času roste) a je velmi likvidní. Můžete do něj investovat jednorázově i dlouhodobě.

Je lepší jednorázová, nebo dlouhodobá investice?

Máte-li naspořeno bokem, pak je pro vás jednorázová investice do zlata ideální. Můžete investovat do zlatých slitků nebo zlatých mincí. Stačí si vybrat u některého z obchodníků se drahými kovy (např. Gold Delivery s.r.o.www.golddelivery.cz) a osobně si kov ve zvolené formě převzít. Nabízí se také možnost nechat jej v bezpečnostním trezoru (a kdykoliv si ho převzít). Jednorázová investice je vhodná v případě vyšší naspořené částky. Zlato lze kdykoliv okamžitě prodat a opět získat hotovost.

Neméně zajímavé je i dlouhodobé spoření, které probíhá podobným způsobem. U obchodníka si založíte speciální účet, na kterém budete spořit (frekvence a výše vkladu je na vás). Poté, co dosáhnete cílové částky, pro vás obchodník zakoupí minci nebo slitek (výběr je opět na vás). Poté si zlato vyzvednete, nebo necháte v trezoru.

Zlato je jistota, na kterou se můžete spolehnout

Investice do zlata je příležitost, jak předejít znehodnocení naspořených peněz a nastřádat si na důchod. Stejně dobře poslouží i jako prostředek ke spoření pro děti. Jde o jednu z mála jistot (či dokonce jedinou?), kterých se vám v investičním oboru dostane. Nespoléhejte se na to, že stát stabilizuje důchodový systém a stejně tak dejte svým dětem do života kapitál, který jim usnadní začátky. Zlato se vyplatí.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Your email address will not be published. Required fields are marked *