Zdraví

Zbavte se staré matrace a pořiďte si novou, na které se konečně pořádně vyspíte!

Trápí vás bolesti páteře, migrény a pocit únavy i přesto, že v posteli trávíte mnohem více času než je „doporučený“ průměr? Délka spánku je sice důležitá, ale klíčovou roli nehraje to, jak dlouho spíme, ale především na co uléháme. Pokud si vaše matrace pamatuje ještě minulý režim, měla by ji okamžitě vystřídat nová. Vsaďte se, že díky ní vaše zdravotní problémy okamžitě zmizí. Pokud se v širokém sortimentu a nepřeberném množství typů neorientujete, nevadí. Prozradíme vám, které typy matrací patří v současné době k těm nejprodávanějším.

Matrace plná taštiček

Zástupcem nejkomfortnější třídy jsou bezesporu taštičkové matrace, které jsou rozděleny na 7 jednotlivých anatomických zón. Jsou pružné a protože reagují na všechny nerovnosti, poskytují páteři a kloubům ideální polohu. Jak je to vůbec možné? V útrobách matrace se skrývá více než 250 pružin v bavlněných pouzdrech, které reagují podle zatížení a matrace díky nim kopíruje tvar těla. Taštičková matrace lze zkombinovat s jakýmkoliv polohovacím roštem.

Pěna je pořád v kurzu

Pěnové matrace jsme si nevybrali náhodou. Tvoří jakýsi protipól taštičkových a vyrábí se snad od nepaměti. Jsou velmi levné, ale nepříliš vhodné pro zdravý vývin. Stačí si však vybrat mezi variantami doplněnými latexovou, kokosovou nebo jinou podložkou a rázem o nich můžeme hovořit jako o plnohodnotných zdravotních matracích.

Další důležité informace, které byste měli při výběru matrace zohlednit, najdete na webu www.simplehome.cz. V e-shopu si navíc můžete vybranou matraci rovnou zakoupit a ušetřit si tak spoustu námahy s dopravou matrace z kamenné prodejny.