Děti

Zimní radovánky klepou na dveře

Slyšeli jste to klepání? To není pošťák, ten přece zvoní dvakrát. Je to zima, která nám pomalu, ale jistě, klepe na dveře. A není to přitom tak dávno, co jsme loni rozbalovali dárečky, poslouchali koledy a pojídali vánoční cukroví. A také odklízeli tuny sněhu, snažili vyhrabat zapadlý automobil a mrzli i během krátké cesty do obchodu. Dospělí si zimní měsíce často pojí s těmi méně příjemnými věcmi, ale zkuste se na to, jak se těší na zimu, zeptat vašich dětí. Pravděpodobně se jim rozzáří oči a začnou vyprávět o Štědrém dni a především o radovánkách na sněhu, které k zimě rozhodně patří. Vy si snad při pohledu na sáňky nezavzpomínáte na bezstarostné dětství, kdy vaší jedinou povinností bylo přijít domů včas a nepromočit se až na kost?

Sáňky z módy nevyšly…

Ještě chvíli však zůstaneme právě u „dopravních prostředků“, které nám pomáhaly zdolávat sněhové závěje a sjíždět prudké kopce. Jak je to dlouho, co jste sáňkovali? Dřevěné sáňky jsou mnohem zábavnější, než lyže a o jejich neutuchající popularitě svědčí zvyšující se poptávka. Chcete-li vašim dětem udělat obrovskou radost, darujte je dětem pod stromeček! Sáňky, na kterých jste jezdívali vy, jsou už pravděpodobně za zenitem. Vždyť taky musely vydržet nespočetné množství pádů a přemetů.

…a boby už vůbec ne

V případě sáněk je lepší volit ty s robustní dřevěnou konstrukcí. Jsou bezpečnější a mohou se pochlubit dlouhou životností. Neméně populární klasické boby se sice v dřevěném provedení nevyrábí, to ale na škodu rozhodně není. Oproti sáňkám mají jednu podstatnou výhodu – lze je ovládat. Směr můžete určovat brzdami, nebo rovnou jako regulérní řidič – volantem. Boby s volantem ještě umocní zážitek z rychlé jízdy a pozor – vyrábí se i ve variantě pro dospělé. A to si pište, že si díky nim zimu užijete a na problémy spojené s nadměrnou sněhovou nadílkou alespoň na chvíli zapomenete.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *