Zdraví

Zlomeniny jsou nepříjemné, ale dostatek vápníku urychlí jejich hojení

Podle statistik musí kvůli zlomenině kosti každoročně navštívit lékaře téměř půl milionu Čechů. Léčba méně komplikovaných zlomenin trvá cca 6 týdnů, ale u starších lidí většinou mnohem déle. K urychlení procesu hojení napomáhá vápník, který však organismus nedokáže vstřebat v dostatečném množství bez vitaminu D a vitaminu K. Podle posledních věděckých poznatků je účinná také bílkovina laktoferin, která váže a přenáší železo. Tím ovšem pozitivní účinky laktoferinu nekončí. Bílkovina podporuje vznik kostních buněk, které podporují vznik kostní hmoty a výrazně redukuje tvorbu buněk, které kostní hmotu odbourávají.

Co z toho plyne? Dodáme-li organismu dostatečné množství vápníku a současně vitamínu D a K a laktoferinu, měla by se nám zlomenina hojit mnohem rychleji a spolehlivěji. Jak ovšem poznáme, že jsme zajistili přísun zmíněných látek v dostatečném množství? Prostřednictvím doplňku stravy, ve kterém jsou všechny účinné složky ve správném poměru. A přesně tyto požadavky splňuje Femoralex.

Femoralex je účinný doplněk stravy, který byl vyvinut speciálně pro podporu hojení zlomenin a obsahuje všechny zmíněné látky (tedy vitamin K2, vitamin D3 a bílkovinu laktoferin). Je vhodné ho užívat během léčby zlomeniny a to alespoň v množství jednoho balení (obsahuje 30 tablet). Femoralex díky svému složení podporuje budování kostní hmoty a urychluje tak hojení zlomenin.

Jeho další předností je i prevence potíží, které provází osteoporóza. K řídnutí kostí dochází kolem 30. roku života a často vede k osteopenii. Ta je předstupněm osteoporózy, která se projevuje zvýšenou lámavostí kostí, bolestí páteře, ale také zmenšováním celkové tělesné výšky. V ohrožení jsou především ženy po menopauze a starší lidé, kteří nekonzumují stravu bohatou na vápník. Jde o velmi nepříjemné onemocnění, kterému lze do značné míry předejít pravidelnou konzumací doplňku stravy Femoralex. Je běžně dostupný v lékárnách a ve specializovaných e-shopech a můžete si ho koupit i bez předpisu.