Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Anhydrit – podlahový materiál budoucnosti

Letošní zima, jako by ani nebyla a my opět sbíráme síly a připravujeme materiál na rekonstrukci našich příbytků. Uvažovali jste již nad novým způsobem vytápění? Velmi moderní je podlahové vytápění, které je velmi efektivním způsobem, jak dosáhnout ideální teploty a navíc ušetřit. V minulosti byla realizace podlahového vytápění značně nákladná a proto se tomuto způsobu vytápění říkalo „topení pro bohaté“. Dnes je tomu jinak a podlahové vytápění začíná být cenově dostupné prakticky pro každou domácnost.

 

Pořídit si ho můžete i vy, jeho konstrukce je velmi jednoduchá a montáž nenáročná. Je však pár věcí, které byste měli vědět. Ideální kombinaci s podlahovým vytápěním tvoří lité podlahy. Ty mají oproti klasickým betonovým podlahám celou řadu výhod.

 

Podstatná výhoda anhydritové podlahy tkví v tom, že se nemusí pokládat v tak vysoké vrstvě, jako betonová. Pro vás to znamená jediné – anhydrit dům nezatíží tolik, jako beton a je tak vhodnější pro rekonstrukce. Pokud máte starší dům a obáváte se o jeho statiku, jsou anhydritové podlahy jasnou volbou.
Samozřejmostí jsou i nižší náklady. Pokud se vám zdá, že lité podlahy vyjdou na víc, než betonové, spočítejte si veškeré náklady na podlahu ještě jednou. Po důkladné kalkulaci zjistíte, že díky litým podlahám ušetříte. Anhydrit má daleko více předností, vraťme se zpátky k podlahovému vytápění.

 

Samonivelační potěr dokonale obklopí trubky podlahového vytápění a zajistí tak dokonalý přenos tepla, kterého by se vám u klasické podlahy dostalo jen těžko. Tloušťku potěru určí průměr trubek. Platí pravidlo přímé úměry, tedy čím větší trubky, tím větší může být nános potěru.

 

Realizace anhydritové podlahy není náročná a na internetu se můžete dočíst přesné technologické postupy, které vám pomohou. Na anhypodlahy.cz se dozvíte cenné informace o anhydritových podlahách a samozřejmě i kontakt pro případ, že byste si chtěli nechat realizovat anhydritovou podlahu na míru vašemu bydlení

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *