Reklama

Stříbrné mince

Uložte své peníze někam, kde to má smysl. Investujte do stříbra.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zahrada

Bez pořádné techniky se k rajské zahradě nikdy nedopracujete…

Léto se sice nese ve znamení relaxace u bazénu a všudypřítomné vůni grilovaného masa, ale aby se nám na zahrádce dobře vegetovalo, musíme ji dát do pořádku a následně udržovat. Naštěstí v tom nikdy nebudeme sami a můžeme si vzít na pomoc moderní zahradní techniku anářadí. Pokud se v něm příliš neorientujete, určitě vám přijde vhod několik tipů.

Hned v úvodu podotýkáme, že v případě zahradní techniky a nářadí platí, že jen bohatí si mohou dovolit kupovat levné věci. Rozhodnete-li se do zmíněných artiklů investovat, vyplatí se vám rovnou dvojnásobně. Kvalitní zahradní technika je navržena tak, aby byla co nejefektivnější a skutečně vám ušetří spoustu práce i času. Kromě toho většinou snese i hrubší zacházení a drsnější podmínky – vydrží vám i pro další sezóny a vyhnete se tak opětovnému nákupu. V konečném součtu tedy ušetříte. A na které výrobce se orientovat?

Mezi základní vybavení každé zahrady patří sekačka. Majitelům pozemků o výměře 600 m2 a méně, poslouží i elektrická rotační sekačka, která je skladná, levná a tichá. Pokud se nesmíříte s všudypřítomným kabelem, sáhněte po aku sekačce – ovšem pozor – vezměte v úvahu rychlost nabíjení. Mezi nejkvalitnější elektrické sekačky bezesporu patří modely od výrobců Bosch, Black and Decker a Gardena. V případě benzinových sekaček vsaďte na Hitachi, které jsou konstruovány tak, aby zvládly i mulčování a jejích robustní konstrukci jen tak něco nerozhází.

V nepřístupných místech a kolem stromků či záhonů, které byste neradi poctili ostřím sekačky, využijete strunové vyžínače a opět se se budete moct rozhodnout mezi elektrickou nebo benzinovou variantou. U bezinových verzí lze vedle značky Hitachi doporučit i přístroje Partner.

Přesuňme se k ručnímu nářadí, protože ani bez něj se na zahrádce neobejdete. A stejně jako v případě sekaček a jiných strojů, i zde se vyplatí vsadit na prověřenou značku – FISKARS. Ať už ve vašem nákupním košíku skončí malé nůžky na bonsai, lopata na sníh (ano, tu v létě opravdu nevyužijete), prořezávací pilka nebo sekera, vždy se můžete spolehnout na vynikající užitné vlastnosti, promyšlenou ergonomii a vysoce odolné materiály. O zahradním nářadí FISKARS se traduje, že je téměř nezničitelné a pokud se nejmenujete Pat nebo Mat, pravděpodobně vám vydrží velmi dlouho.

Nechcete-li se pří nákupu zahradní techniky nebo ručního nářadí spálit, vyberte si z široké nabídky na rucni-naradi.cz. Prodejce nabízí pouze vysoce kvalitní zboží od spolehlivých výrobců a za svou dlouholetou působnost vyřídil téměř 15 000 zakázek. Dalším spokojeným zákazníkem se můžete stát i vy!