Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Čistírny odpadních vod

Čístírna odpadních vod, čistička odpadních vod či „čéóvéčko“ (ČOV). Několik zažitých názvů označují systém, který v současné době představuje nejdokonalejší způsob likvidace odpadních vod z obytných objektů. Fungují na obdobném principu jako klasické velké čistírny – čištění odpadní vody probíhá anaerobně biologickým způsobem, kdy se na rozkládání organické hmoty podílí směs mikroorganismů, které ke svému životu potřebují vzdušný kyslík.

Jak funguje ČOV?

Čištění vody v ČOV probíhá ve třech fázích – hrubé předčištění, biologické čištění s oddělením kalu a přenos produktů čištění do příslušných skladovacích prostor.

Z hlediska čistírenských procesů se čističky odpadních vod dělí na kontinuální (nepřerušovaný průtok, splašky se čistí průběžně) a diskontinuální (přerušovaný průtok).

Pro zřízení čistírny odpadních vod je nezbytné povolení od příslušného odboru životního prostředí, protože spadá do kategorie vodní dílo. Případné zamítnutí lze vyřešit kombinací ČOV a zásobní nádrže na odpadovou vodu. V případě této varianty se odpadní voda dále využije např. jako zálivka, ale při vyšším stupni vyčištění i jako užitková voda v domácnosti.

Rozhodli jste se pro čistírnu odpadních vod?

Mezi nejlepší čističky odpadních vod patří systémy společnosti GONAP, která při výrobě spolupracuje s profesionály z organizací věnujících se vývoji a inovacím. ČOV GONAP jsou založeny na principu nízko zatěžované aktivace s částečnou či úplnou stabilizací kalu a to včetně odvodnění stabilizovaného kalu. Celoplastová zařízení kompaktních rozměrů jsou určeny pro rodinné domy, bytové jednotky, sociální zařízení, hotely, kempy atd.

ČOV GONAP lze přizpůsobit tak, aby vyhovovaly individuálním požadavkům. Údržba je nenáročná, pracují automaticky a vždy jsou nastaveny tak, aby zvládly nepřetržitý přítok splašků. Pro maximální kontrolu a přehled nad ČOV je vhodná instalace PLC jednotky. V každém případě se můžete spolehnout na kvalitní vyčištění vody, kterou můžete při splnění zákonem stanovených podmínek dále využít. Další informace najdete na www.gonap.cz.