Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Detaily tvoří celek aneb nepodceňujte výběr kliky a kování!

Víte, které interiérové prvky byste v rámci zvelebování bydlení rozhodně neměli podcenit? Každý správný bytový architekt vám řekne, že stejnou váhu mají všechny. Pravděpodobně jste to zjistili z vlastní zkušenosti, kdy zdánlivě nepodstatný detail pokazil jinak dobrý celkový dojem. A byste se podobné chyby napříště vyvarovali, prozradíme vám, jak postupovat při výběru kliky a kování. Právě ty totiž podtrhnou charakter nových dveří a mohou se výrazně umocnit atmosféru, která v interiéru panuje.

Vybrat dveřní kliky a kování, které budou vašemu bydlení sedět jako… zkrátka slušet, není komplikované. Na trhu je obrovské množství variant, které se liší designovým provedením a materiálem – stačí si vybrat takovou, díky které dveře vyniknout. Ještě předtím však nezapomeňte vyměřit několik důležitých hodnot:

  • rozteč neboli vzdálenost mezi klikou a středem otáčení vložky (standardně 72, 90 a 92 mm)
  • tloušťka dveří (důležitá při výběru cylindrické vložky)
  • orientace kliky (připevňovací šroub vy měl být zespodu)

Vybíráme materiál

Výběr materiálu závisí na vašich estetických samozřejmě i funkčních požadavcích. Nevzhlednému plastu se však raději zcela vyhněte – éra plastových klik je dávno za námi a pokud jste si na nákup vyhradili menší rozpočet, sáhněte po hliníku. Ti náročnější z vás pak zřejmě sáhnou po variantě z nerezové oceli, která odolá i nadměrnému vytížení a evokuje pocit luxusu.

Štít, nebo rozeta?

V praxi narazíte na moderní rozetové kování, které je typické dvěma samostatnými díly (pro kliku i klíč). Klasickému interiéru však sluší spíše jednodílné štítové kliky a i ty jsou k mání v mnoha designových provedeních. Zda zvolíte zdobené kování, nebo naopak minimalističtější model, je otázkou vašeho vkusu.

Elegantní a odolné - takové je nerezové štítové kování značky ACT
Elegantní a odolné – takové je nerezové štítové kování značky ACT

Široké spektrum kování od renomovaných výrobců najdete na www.kovani-design.cz. Internetový obchod provozuje přední český prodejce, společnost Mand CZ s.r.o. Nás zaujala nejen garance nejnižší ceny, ale také komplexní zákaznický servis. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, neváhejte se zeptat – prodejce vám rád poradí a nasměruje na vhodný typ kování.