Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Ferraty Dachstein lákají svou krásou a impozantností

Lákají vás nádherné horské masivy, překrásné výhledy ovšem od horolezce máte daleko? Nemusíte se svých cílů vzdávat. Ferraty nabízí přesně to, co láká neprofesionální lezce na stěny skal. I zajištěné cesty horskými masivy, což je srozumitelná definice ferratů, má ovšem svá úskalí, proto je nejdůležitější nepřeceňovat síly.

Obtížnost výstupu se liší

Pokud se rozhodnete podniknout horský výlet a vydat se na ferraty, zjistěte si nejdřív podrobnosti a ideálně se zapojte do organizované akce se zkušenými průvodci. I ferraty totiž mají svoji obtížnost, která je hodnotí v mírnějším řebříčku na pětistupňové škále. Vydat byste se měli jen do takového terénu, o kterém jste si jisti, že ho zvládnete i za mírně zhoršených povětrnostních podmínek. Zvažte také délku trasy a berte v úvahu, že se musíte dostat také zpátky. Proto si rozložení sil dobře promyslete a buďte v jejich odhadu střízliví.

Potřebná výbava na ferraty

Pokud jste se odhodlali vydat se na cestu, nezapomeňte na nic, co by vám mohlo chybět. Předně se vybavte kvalitním oblečením rozděleným do několika vrstev, podle toho, do jaké výšky se chystáte. Velkou pozornost věnujte výběru bot, obětujte radši o kačku víc a lpěte na kvalitě. Protože je cesta zajištěná lany a úchyty budete potřebovat další vybavení – ferratový set pozůstávající mimo jiné ze dvou smyček a karabin. Hodit se bude sedací a prsní úvaz s tlumičem pádu a samozřejmě speciální lezeckou přilbu, která je velice důležitá.

Ferraty Dachstein čekají

Pokud se rozmýšlíte, kam vyrazit za neobvyklým zážitkem, zkuste hned ze startu ferraty Dachstein. Můžete tam absolvovat třeba takzvanou Stříbrnou soutěsku, která patří mezi jednu z mála soukromých na světě. Kromě zajištěných cest ní vede bezpočet dřevěných můstků a schodů, které doplňují krásné vodopády.

O výběru vhodného vybavení určeného pro výlety na ferraty se poraďte s odborníky.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *