Reklama

Zážitkové jízdy Tesla

Prožijte neuvěřitelný zážitek jako řidič či spolujezdec ve voze Tesla.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Energie

Jak efektivě topit v dílně? Vyzkoušejte prověřená řešení

Když se mluví o vytápění klasického domu nebo bytu, existuje řada variant od tuhých paliv, až po tepelná čerpadla. Nutno říci, že lidé mají v souvislosti s vytápěním i jiné požadavky. A to ve chvíli, kdy potřebují zvýšit teplotu ve své dílně. Jaké jsou možnosti a čím vším lze vytápět? Podívejte se s námi.

Plyn

Dnes v podstatě klasika, kterou většina lidí zná ze svého domova, a to v podobě klasického plynového kotle. Když se mluví o dílně, byla by jeho instalace celkem náročná. Lépe tak poslouží tlaková lahev a dále moderní plynová topidla. Jaké jsou možnosti? Celkem rozmanité, a to jak s ohledem na jejich výkon, tak i s ohledem na to, jaké jsou k dispozici typy. Mezi hlavní patří:

  • infračervený teplomet,
  • horkovzdušná turbína,
  • plynová kamna.

Kladem je také to, že není nutné zavádět rozvody plynu, stejně jako i to, že topení plynem je z ekologického hlediska považována za variantu, která je čistá.

Nafta

Myslíte si, že naftou můžete jenom pohánět motor svého automobilu, nebo pracovního stroje? Rozhodně ne. Naftu můžete snadno využít také pro vytápění. Stačí si do své dílny pořídit nabízená kvalitní naftová topidla. Jak už napovídá jejich název, jedná se o řešení, které k vytváření tepla skutečně používá naftu a princip spalování. Podle toho se mohou jednotlivá řešení dělit do dvou skupin. A to na topidla s přímým a topidla s nepřímým spalováním.

Elektřina

V podstatě nejjednodušší možnost. Stačí jedna volná zásuvka a máte k dispozici mnoho variant. V úvahu mohou přicházet různé topné panely, které jsou považovány za cekem moderní variantu vytápění. Zapomínat nelze také na možnosti v podobě klasiky, kterým jsou přímotopy. Celkem zajímavým řešením je ale i olejový radiátor, který může v tomto směru celkem výrazně vyhovovat. Ten se v podstatě stává alternativou klasického, jenom je na elektřinu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *